Ми відчули себе потрібними, – переселенка про допомогу франківського Карітасу

Автор: Борис Марія

27 Лют, 2018 07:03

Поділитись публікацією
Ми відчули себе потрібними, – переселенка про допомогу франківського Карітасу

У п’ятницю, 23 лютого, у Долині франківський Карітас організував круглий стіл на тему «Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України».

Читайте також: Дві калуські борчині стали срібними призерками чемпіонату України (ФОТОФАКТ)

Мета круглого столу – об’єднати зусилля громадських, благодійних і релігійних організацій, державних структур задля підтримки внутрішньо переміщених осіб, а також учасників АТО та їх родин, інформує Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ.

Захід  провели спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та районною організацією Всеукраїнского товариства «Просвіта». У круглому столі також взяли участь заступник голови РДА Михайло Дидяк та керівник апарату районної ради Зіновій Мандрик.

Карітас Івано-Франківськ презентував результати своєї роботи, ознайомив з проведеними заходами  та поділився планами на майбутнє. Адже з жовтня 2017 у вихідні дні соціальні працівники та психологи Карітасу приїжджають у Долину та проводить заходи для внутрішньо переміщених осіб. До заходів також долучаються місцеві мешканці і родини учасників АТО.

Працівники Карітасу провели ряд фокус-груп окремо для ВПО, учасників АТО та місцевих мешканців та зробили аналіз базових проблем, що є актуальними для усіх представників соціальних груп. Вдалося виокремити такі найголовніші проблеми: труднощі з житлом, напруга у взаємодії з державними інститутами, нестача ресурсів та можливостей, інформаційні пастки, негативні стереотипи місцевих мешканців щодо ВПО та навпаки і відчуття неприналежності до приймаючої громади.

«Ми провели також опитування серед людей, що відвідували наші заходи, то переважна більшість стверджували, що вони отримали емоційну площадку, де змогли поспілкуватися,  – каже спеціаліст з моніторингу франківського Карітасу Лідія Цимбаліста, – і зараз велика кількість людей – і переселенців, і родини учасників АТО, і просто місцеві мешканці – спілкуються між собою й поза межами Карітасу».

Також внутрішньо переміщені особи високо оцінили психологічну підтримку, адже зазначають, що саме цього їм не вистачало.

Усі свої заходи Карітас проводить у приміщенні Народного дому «Просвіта». Такій співпраці радіє директор «Просвіти»  та голова Долинського районного товариства «Просвіта» Катерина Тузик.

«Незважаючи на примхи погоди, працівники франківського Карітасу долають немалу відстань  і приїжджають до нас у Долину, – каже Катерина Тузик, – хочеться, аби «Просвіта» стала тим місцем, що об’єднує людей і щоб внутрішньо переміщені особи почували себе тут комфортно».

До обговорення за круглим столом долучилися й переселенці, що мешкають у Долині. Олександра Демчук переїхала із Зугресу, що на Донеччині, ще у 2014 році. Каже, що Карітас дуже допоміг, а саме – консультації психолога.

«Моїй старшій дитині було важко адаптуватися на новому місці, зі мною працював психолог і таким чином я змогла допомогти своїй дитині, – розповідає Олександра, – коли до нас почали приїжджати працівники Карітасу, ми відчули себе потрібними, відчули, що про нас не забули. Дітям дуже подобаються різні майстер-класи, а для нас, дорослих, це чудова нагода зібратися разом та поспілкуватися».

На завершення франківський Карітас запропонував ряд заходів, що планується провести у Долині для родин ВПО та учасників АТО та обговорили можливість проведення подальших спільних заходів з районними громадськими організаціями та представниками місцевої влади.

Захід відбувся в рамках проекту «Об’єднуючи людей заради розбудови миру: від зцілення до кооперації”.

Авторка Юлія Федунишин