Міфи про чоловічий та жіночий цистит

Автор: Єва Жасминова

29 Вер, 2020 16:25

Поділитись публікацією
Міфи про чоловічий та жіночий цистит

Цистит, або запалення сечового міхура, — найпоширеніше захворювання сечостатевої системи, особливо серед жінок. За наявними даними, протягом життя з ним стикається 30–35% жінок і 5–10% чоловіків.

Попри те, що хвороба ця давно відома й добре вивчена, вона досі оточена безліччю міфів. Медичний центр «Мати та дитина» спростував кілька найпоширеніших вигадок щодо циститу.

Цистит настає через переохолодження, особливо якщо посидіти на холодному

Насправді захворювання це інфекційне, збудником зазвичай є умовно-патогенні бактерії, занесені в уретру, а звідти в сечовий міхур з періанальної зони. Через анатомічні особливості сечовивідні шляхи жінок більш вразливі до зараження, тому й циститом вони хворіють частіше. Переохолодження може стати поштовхом до зниження імунітету, але не є причиною хвороби.

Цистит невиліковний. З’явившись одного разу, він залишиться з вами назавжди, то зникаючи, то відновлюючись

Насправді цистит виліковний, особливо добре реагує на терапію гострий цистит. Якщо його не лікувати або лікувати неправильно, він перейде у хронічну форму з хвилеподібними проявами — періоди ремісії чергуються із загостреннями. Хронічний цистит лікувати складніше, ніж гострий, але й він цілком виліковний.

Найнадійніше лікування циститу — прогрівання промежини

Один з найпопулярніших народних методів лікування: сильно нагріті цеглини покласти у відро й сісти зверху, щоб тепло від цегли зігрівало промежину. Поширені також гарячі ванночки з травами. Насправді ними вилікуватися неможливо, до того ж ці процедури небезпечні — завжди існує ризик отримання опіків слизової оболонки зовнішніх статевих органів. При гострому запаленні теплові процедури протипоказані, оскільки вони посилюють розповсюдження інфекції. Що стосується ванночок з травами, то далі зовнішніх статевих органів їх дія не поширюється, бо лікарські речовини з трав не можуть дістатися сечового міхура. Запалення викликає інфекція, тому лікування циститу полягає в антибактеріальній та протизапальній терапії.

На цистит хворіють практично всі жінки, просто у багатьох він протікає приховано

Звичайно ж, хворіють не всі жінки, й навіть не половина. До того ж циститу не притаманний прихований перебіг. Гостра форма проявляє себе дуже виразними симптомами, наприклад, різким болем під час сечовипускання, що неможливо не помітити.

Цистит не потребує звернення до лікаря

Насправді хворобу не можна лікувати самостійно, тому що препарати та їх дозування уролог призначає індивідуально, з урахуванням багатьох факторів. Терапевтична схема, яка допомогла одній людині, не спрацює для іншої. Цистит виліковний, але до лікування потрібно ставитися відповідально: якщо виникли перші симптоми, відразу звертайтесь до уролога.

на правах реклами