Міфи про сонцезахисні окуляри, яких варто позбутися

Автор: Турій Роман

21 Лис, 2022 19:45

Поділитись публікацією
Міфи про сонцезахисні окуляри, яких варто позбутися

Сонячну погоду люблять чи не всі. В таку погоду аж ніяк не хочеться сидіти вдома, адже тепле сонячне проміння ніби запрошує на приємну прогулянку. Втім є одним важливий нюанс: в сонячному промінні криється небезпека під назвою ультрафіолет. Саме потребою захищати очі від ультрафіолету обгрунтовується необхідність носіння сонцезахисних окулярів. Цей аксесуар вже давно є невід’ємним атрибутом гардеробу сучасної людини. Але не дивлячись на популярність окулярів від сонця серед широкого загалу, щодо них досі є чимало міфів.

Міфи шкодять і вводять в оману, тому важливо їх позбуватися та брати до уваги лише перевірені факти. Маємо добірку найбільш поширених хибних переконань про сонцезахисні окуляри, в якій спростовуємо їх правдивою інформацією. 

Міф 1. Сонцезахисні окуляри потрібні тільки літом

Причина виникнення такого міфу полягає в тому, що потреба в окулярах влітку очевидна. Літом сонце дуже активне, а його проміння настільке яскраве, що засліплює очі та робить перебування на вулиці без окулярів просто неможливим. Вже восени, наприклад, сонячне випромінювання значно менш інтенсивне, але все ж воно є, а отже є і ультрафіолет. Фахівці вважають, що окуляри від сонця потрібно носити протягом року, в будь-яку пору року, коли надворі сонячно.

Міф 2. Немає значення де купувати окуляри

На базарах, в переходах, біля метро ми всі помічали палатки з окулярами. Може здатися, що не важливо де купувати аксесуар — в такій палатці чи в сетрифікованій оптиці, адже окуляри є окуляри і не суттєво де вони були придбані. Втім це не так. Річ у тім, що в умовній палатці на базарі неможливо придбати оригінальний та якісний виріб. Такі окуляри будуть надавати мінімальний захист, а більша частина ультрафіолетового проміння все одно досягатиме поверхні ока.

Купити окуляри, які будуть довго служити й надійно захищати очі можна лише в сертифікованому магазині оптики (онлайн або офлайн).

Міф 3. Оригінальні сонцезахисні окуляри це неодмінно дорого 

Це міф у продовження попереднього. Багато хто купує окуляри-підробки, бо вважає, що оригінальні коштують занадто дорого. Так, дійсно, є бренди лакшері сегменту, що пропонують дуже дорогі моделі, але є й відомі виробники, що пропонують якісні окуляри за цілком демократичною ціною, як-от Рей-Бен, Полароїд, Каста (український бренд), Guess та інші. 

Міф 4. Чим темніші лінзи окулярів, тим краще вони захищають від сонця

Забарвлення лінз ніяк не впливає на їх можливість блокувати ультрафіолетове проміння. Тож не правильно керуватися принципом, за яким чим темніші лінзи окулярів, тим ліпше. Насправді рівень захисних якостей тих чи інших окулярів залежить від UV-покриття на поверхні лінз та матеріалу їх виготовлення.

Також якість захисту залежить від наявності поляризаційного покриття, яке блокує світлові відблиски. Таким чином поляризаційні окуляри захищають очі від сонця максимально ефективно.

Міф 5. Сонцезахисні окуляри мають термін придатності

Доки ваші сонцезахисні окуляри цілі та неушкодженні, а на поверхні їх лінз немає помітних подряпин та механічних пошкоджень — вони цілком здатні виконувати свою функцію та захищати очі. Тож ніякого конкретного терміну, протягом якого можна носити ті чи інші окуляри немає. Загалом окуляри чоловічі, жіночі і дитячі можуть прослужити не один рік, за умови, що вони дійсно якісні.