Михайло Сеньків: «Один із місцевих забудівників діє як «путінський сепаратист»

Автор: Турій Роман

13 Чер, 2014 11:25

Поділитись публікацією
Михайло Сеньків: «Один із місцевих забудівників діє як «путінський сепаратист»

На черговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати розглянули ряд питань, що стосуються скандальних забудов у місті. Одразу два: забудова на Бельведерській та на вул. Мазепи, 35 а  стосувалося одного й того ж будівельника – підприємця Романа Друка. Міські обранці висловили однозначну підтримку громаді.

Читайте також: МАНІПУЛЯЦІЯ: в Івано-Франківську закінчилися комунальники

Вже наболілий та гучний скандал довкола будівництва на вул. Мазепи, 35 а, який уже вп’яте заслуховують на сесії депутати, та назріла проблема щодо забудови в мікрорайоні Орлика-Бельведерська, де замість триповерхового торгового центру зводять житлову багатоповерхівку. Різні мікрорайони та адреси, але ці проблеми об’єднує одне – один і той самий забудівник Василь Друк. Депутати обурені поведінкою горе-підприємця та вкотре вимагають втручання Прокуратури та правоохоронців у процес. Депутат міської ради від фракції ВО «Свобода» Михайло Сеньків наголошує, позиція фракції буде однозначною – підтримка громади. Депутат навіть порівняв діяльність підприємця із діями сепаратистів та наголосив, що й відповідь на таке нахабство має бути рішучим.

«На сьогодні в нашому місті працює з десяток будівельних майданчиків, будівництво ведуть чимало суб’єктів підприємницької діяльності, але чомусь за останні півтора роки щодо скандальних забудов звучить прізвище одного й того ж забудовника. Будова на Бельведерській, питання по Мазепи, 35 а, –  ці гучні скандали стосуються одного й того ж підприємця – Василя Друка. Чомусь так складається, що прізвище одного чоловіка кидає тінь на всю будівельну галузь в нашому місті. Складається враження, що мова йде про якогось «путінського» сепаратиста, який в Івано-Франківську не враховує ні думку громади, ні думку мешканців. Цей чоловік просто нехтує будь-якими людськими нормами і переступає не тільки через закон, але й через мораль. Складається враження, що треба приймати рішення про проведення антитерористичної операції проти діяльності цього забудівника. Проте, це всього лише політичні методи, адже міські депутати позбавлені належних механізмів та інструментів для того, щоби тільки своїм рішенням зупинити це будівництво. Потрібно, щоби включалися контролюючі та правоохоронні органи. Фракція ВО «Свобода» одностайно підтримує громаду. Сподіваємося, що об’єднаються  зусилля виконавчого комітету, Прокуратури та Архбудконтролю, що дасть справді результати щодо цих скандальних забудов», – зазначив Михайло Сеньків.

Марцинків

Народний депутат України від фракції ВО «Свобода» Руслан Марцінків наголошує, що для унеможливлення такого будівельного свавілля у місті потрібно надати ширші повноваження місцевому самоврядуванню.

«Подібні ситуації свідчать про те, що органи місцевого самоврядування позбавлені реальних повноважень щодо впливу на будівельну діяльність. Саме тому я є одним із ініціаторів законопроекту, який зараз пропонується на розгляд у Верховній раді, який допоможе повернути повноваження міській громаді. Фракція ВО «Свобода» минулого тижня запропонувала присвятити цілий день для розгляду питань місцевого самоврядування. Головне, щоб місто саме давало дозвіл та  вводило в експлуатацію будинок. Адже парадоксальною є ситуація, коли вводиться в експлуатацію будинок без впорядкування прибудинкового території чи надають дозволи на будови багатоповерхівок впритул до вікон сусідніх будинків. Якби місцеве самоврядування було наділене достатніми повноваженнями, очевидно, що таких би ситуацій не виникало», – переконаний Руслан Марцінків. Народний депутат зазначив, що ініційований законопроект можуть прийняти вже наступного тижня.