Мій кіт не панікує. Як франківці з домашніми улюбленцями ховаються під час сирен (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

03 Бер, 2022 19:20

Поділитись публікацією
Мій кіт не панікує. Як франківці з домашніми улюбленцями ховаються під час сирен (ФОТО)

 Сирени повітряної тривоги звучать щодня по декілька разів у різних містах України. Через вторгнення Росії не тільки люди, але й тварини лякаються сигналів повітряної тривоги.

Мешканці Прикарпаття та Івано-Франківська в соціальній мережі Телеграм діляться світлинами своїх домашніх улюбленців, та розповідають, які емоції відчувають їхні пухнасті друзі чуючи сирени повітряної тривоги.

«Кіт в шоці з сирен», «Кіт не панікує»,»Ось так мій вже реагує на сирени, тобто ніяк», «Мій Харлі сказав, що тікати під час сирен, більше не буде», «Моя вже щоразу біжить ховатися разом з усіма», «ми теж завжди з собаньою», – пишуть прикарпатці.

Галка зібрала для вас фото пухнастих улюбленців франківців:

 

Поради, які допоможуть домашнім тваринам менше хвилюватися під час повітряної тривоги:

Під час повітряної тривоги власники котів і собак беруть улюбленців з собою в метро, підвали, бомбосховища та інші укриття. Звичайно яскраве світло, велика кількість незнайомих людей, гучні звуки лякають тварин.
Але є кілька порад, які допоможуть вам захистити улюбленців від зайвої паніки та покращити їхнє самопочуття під час повітряної тривоги, пише
Радіотрек.

Заздалегідь підготуйте:
 1. Візьміть з собою шприц без голки — якщо тварина відмовляється пити (а в стресових умовах таке трапляється часто), ви можете набрати в нього води та напоїти улюбленця. Пам’ятайте, що ви можете сидіти в укритті не одну годину, а зневоднення може негативно вплинути на здоров’я тварин.
 2. Не забудьте взяти хоча б одну-дві упаковки вологого корму — якщо кіт відмовляється пити воду навіть зі шприца, це допоможе йому відновити баланс рідини в організмі.
 3. Давайте за можливості більше води, якщо тварина не може добу або більше сходити в туалет.
 4. При підозрі на застій сечі або цистит — можна дати будь-який спазмолітик для сечового міхура. Навіть “людські” ліки можуть допомогти в цей нелегкий час, коли немає можливості звернутися до ветлікаря (наприклад, доксазозин: 1 таблетку).
 5. Не забудьте покласти в переноску “пелюшку” (підійде будь-яка тканина) і взяти з собою кілька запасних — від непередбачуваних ситуацій ніхто не застрахований, а перелякані тварини тим більше.
 6. Переноску краще накрити щільною тканиною — коти і собачки маленьких порід лякаються світла, людей навколо, гучних звуків, а тому так їм буде спокійніше.

Додатково: обмотайте переноску скотчем, щоб її неможливо було відчинити зсередини. Також не забудьте наклеїти наліпку зі своїми контактними даними і ім’ям тварини.