Михайло Бойко – будь-яке питання можна вирішити, головне мати волю і стимул (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

13 Жов, 2020 14:00

Поділитись публікацією
Михайло Бойко – будь-яке питання можна вирішити, головне мати волю і стимул (ФОТО)

Справжній, щирий, чесний і відкритий. Його знають і йому довіряють.  Михайло Бойко – кандидат на голову Яремчанської ОТГ.

Вже за два тижні яремчанці обиратимуть нового міського голову. Ми поспілкувалися з кандидатом на цю посаду від партії “Платформа Громад” Михайлом Бойком про особисте життя, церкву, нереалізований потенціал Яремчанщини, проблеми громади та свої плани в роботі.

– Пане Михайле, перш за все розкажіть трохи про себе.

– Народився я в Дорі в 1982 році. Змалку, як і всі діти, допомагав батькам. Пам’ятаю, коли приходив зі школи, ми з братом мали певні обов’язки по господарству: я йшов пасти корови, а брат варив їжу, бо батьки були на роботі. Найяскравіший спогад з дитинства в мене про поїздки на базар в Ворохті. Коли був малий, ми з бабою в суботу сідали на «Червону руту» і їхали на великий базар. Купували бриндзі, масла, помідорів… Ніколи не забуду, як баба намащувала мені хліб маслом, зверху ставила бриндзю і я смакував тим з помідорою та дивився у вікно поїзда на краєвиди. Думаю, було б добре домовитись із залізницею, щоб запустити невеликий оглядовий поїзд з Яремче до Ворохти. Це було б актуально для туристів.

Професію я також вибрав невипадково. В мене дідусь і батько були лісівниками, тож часто брали мене з собою до лісу. От я і продовжив родинну професію. Після закінчення Яремчанської ЗОШ №2, вступив до Львівського лісотехнічного університету. Там здобув освіту інженера лісового господарства. Зараз працюю головним лісничим в Делятинському держлісгоспі. Дружина в мене теж місцева з Дори. Познайомилися з нею в клубі на танцях і так закохався, що незабаром одружилися. Виховуємо двох синів – Андрійка і Тадея.
Імена у хлопців подвійні-церковні. У нашій родині досить сильні релігійні традиції. Зокрема мій старший брат належить до чернечого ордену Студитів. 

 

– Чому вирішили балотуватися? І як взагалі прийшло це рішення?

– Я дуже прив’язаний до рідного краю. Але останні роки бачу, що Яремче і Микуличин у порівнянні з іншими громадами практично не розвиваються. Наші населені пункти слугують лише транзитним містом в Карпати. Через нас проходять мільйонний трафік людей. Але громади не отримують в кінцевому результаті з цього жодного зиску.  Тож захотів, щось змінити.

– Так і в чому ж нереалізований туристичний потенціал Яремчанщини? На чому можна заробляти гроші в бюджет? 

– По-перше, як-не-як, у нас є досить славна історія регіону. Сюди приїздило багато відомих людей: Ірина Вільде, Богдан Лепкий. А ще тут діяла підпільна церква і школа, яка стала знаковою для відродження УГКЦ. Багато знаних священників вийшло з Дори. Пам’ятаю, тут служили отець-монах Порфирій, та о. Михайло Косило. Коли УГКЦ була в підпіллі вони таємно служили літургії, вінчали і хрестили дітей. Також організували недільну школу де хлопців вчили читати, співати в хорі. Я сам був учнем о. Порфирія. Це багато дало мені в житті. Тож, як мінімум, ми можемо запропонувати туристам цікаві історичні і духовні місця. Для зразка можна подивитися на сусідні країни, де є подібні гірські міста, які приваблюють туристів.

По-друге, потрібно підтримати приватних підприємців, які надають туристичні послуги. Саме робота місцевої влади ініціювати проведення заходів і залучати інвестиції та експертів, що допомагають людям вчитися і шукати нові ідеї.

І по-третє – створення умов!  Для того щоб туристичний регіон розвивався – потрібно організувати якісну інфраструктуру. Адже якщо будуть дороги і освітлення, якщо буде все гаразд з екологією,  якщо у нас будуть промарковані маршрути, якщо ми матимемо зручний, наповнений сервісами центр міста  – туристи будуть більше їхати. Взагалі я переконаний, що перш ніж заробляти з туризму, треба спочатку вкласти  гроші з місцевого бюджету і залучити інвестиції. 

– Які проблеми бачите в громаді? На чому зосередите увагу, як міський голова?

– У кожному населеному пункті є свої проблеми і їх немало. Наприклад, основною проблемою в Яремче є комунікації та дороги. Коли людина вранці по болоті йде чи їде на роботу, то в неї на весь день вже зіпсований настрій і не хочеться вже нічого. Тому перш за все треба зробити дороги комунальної власності. 

Також у всіх населених пунктах громади є проблеми з дитячими садочками. Діти з батьками щоранку доїжджають 4 км з Дори до Яремче, щоб потрапити в садок. Моє бачення, щоб в ЗОШ №2 зробити додатково садочок. Тоді в Яремче і в Дорі буде садок. 

Є питання щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО. Як варіант можна виділити земельну ділянку під будівництво багатоповерхового будинку в якому 15-20 квартир віддадуть для учасників АТО/ООС.

Якщо ж говорити про Микуличин, то тут теж головною проблемою є дороги, освітлення і водовідведення. Цього року це всі відчули особливо гостро, коли місцеві  потічки за кілька годин або порозмивали дороги, або розлилися і затопили безліч садиб.
Деякі русла цих потічків досі залишаються нерозчищеними. А всього лиш потрібно взяти маленького екскаватора, який прочистить русло під мостом, і це вирішить проблему. Міський голова може це зробити за один день без проблем, але чомусь досі на це не знайшлося часу. 

Також тут потрібно збудувати укріплювальні стінки, щоб не розмивало берег. Роботи багато, але зробити її можна дуже швидко, головне правильний підхід. 

Якщо говорити про спільні проблеми, то у всіх населених пунктах громади є складнощі з виготовленням технічної документації з суміжними користувачами. На території Яремчанської міськради є 156 домогосподарств, які не мають можливості зробити технічну документацію і приватизувати свою землю. Після створення Нацпарку люди зіткнулися з проблемою, що парк не погоджував межі. Міський голова може допомогти у вирішенні цієї проблеми. Я вважаю, що будь-яке питання можна вирішити, головне – мати волю і стимул.

Болючою проблемою є довгобуди. Люди, які приїздять в Яремче питають, чому центр такий неохайний? Тому потрібно і з цим щось вирішувати. Хотілося б щоб у центрі були розважальні атракції, кінотеатр.

– І все ж на чому ви хочете поставити пріоритет у роботі?

– Якщо коротко, то в першу чергу я планую займатися міською господаркою.
Розв’язати питання громади, які вже багато років не вирішуються, а це і водовідведення, сміття, дороги, тротуари, вуличне освітлення. Скласти спільно з громадою чіткий план дій і відповідати за його виконання.

І на завершення хочу сказати, що яремчанці самі собі господарі. Людям не потрібно мера з бізнес-еліт, чи когось підконтрольного київській партії. Треба місцевого господарника, який подбає, щоб життя  громади стало комфортнішим та безпечнішим, щоб люди жили в спокої та в достатку, заробляючи для себе та для своїх родин. 

І я готовий стати пліч-о-пліч з громадою і довести свій Патріотизм до краю у вчинках, діях, а не на словах.

Політична реклама