Милий кошмар. Вчені відкрили вимерлого краба з величезними очима

Автор: Застава Максим

30 Кві, 2019 11:46

Милий кошмар. Вчені відкрили вимерлого краба з величезними очима

Американські палеонтологи описали нове сімейство, рід і вид крабів, який нібито складався з частин різних морських тварин.

Древній краб, що жив в епоху динозаврів, був настільки дивним, що палеонтологи називають його “крабовим утконосом”, пише Live Science, передає НВ.

У цієї недавно виявлениї тварини – по імені Callichimaera perplexa, що означає “збиваюча з пантелику красива химера” – була справжня мішанина частин тіла. У цієї істоти були паща креветки, клешні сучасного жаб’ячого краба, раковина омара і веслооподібні придатки морського скорпіона.

“Його очі були настільки гігантськими, що він був би схожий на людину з очима розміром з футбольний м’яч”, – говорить дослідник Хав’єр Луці, науковий співробітник по палеонтології в Єльському університеті та Університеті Альберти в Канаді.

“У нього були величезні, величезні очі. Вони як ті, які бачила Червона Шапочка, коли вона питає вовка: Які у тебе великі очі. Навіщо вони тобі?”, – сказав Хав’єр Луці.

Як вважають вчені, C. perplexa, ймовірно, використовував свої великі очі і потужні кігті, щоб полювати на крихітних ракоподібних, таких як креветки. Таким чином, ці краби були активними хижаками.

Цей краб жив в крейдяний період, тобто від 95 до 90 млн років тому. Як відзначають вчені, його риси дуже схожі на риси личинок морського краба. Можливо, вони збереглися у Callichimaera perplexa в дорослому віці через асинхронність в розвитку різних органів.

“Callichimaera змушує нас переглянути визначення того, що саме робить краба крабом. Я називаю це моїм прекрасним кошмаром, тому що ця тварина була такою красивою і жахливою”, – сказав Хав’єр Луці.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...