Міністр Ляшко відкрив відділення інтервенційної кардіології у Калуській ЦРЛ

Автор: Назарій Боднарчук

19 Nov, 2022 15:32

Поділитись публікацією
Міністр Ляшко відкрив відділення інтервенційної кардіології у Калуській ЦРЛ

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав Центральну районну лікарню у м. Калуш, де вже змонтований і працює надсучасний ангіограф.

Завдяки новітньому обладнанню на базі лікарні запрацювало спеціалізоване відділення інтервенційної кардіології, у якому лікарі можуть проводити діагностику пацієнтів із судинними захворюваннями, а також лікувати патології різних органів і систем. Про це повідомили у МОЗ, передає Галка.

«Попри складний час МОЗ продовжує допомагати нашій системі охорони здоров’я справлятися з навантаженнями та викликами повномасштабної війни в Україні. Сьогодні одним із таких важливих кроків є встановлення новітнього ангіографа на базі Калуської лікарні, який допоможе врятувати і зберегти не одне життя українців. Адже тепер мешканці регіону із захворюваннями серцево-судинної системи, зокрема, у випадку інсульту чи інфаркту міокарда, зможуть отримувати медичну допомогу найвищого рівня. Саме тому ми продовжуємо модернізувати цей напрям медичної допомоги, аби попри складнощі військового часу гідно справитись із цим викликом», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Також ангіограф допоможе лікарям максимально оперативно обстежувати й визначати місце звуження, закупорки або ж розширення судин та інші процеси і хвороби, які виявити в інший спосіб не вдається.

Раніше в лікарні, яка цілодобово надає спеціалізовану багатопрофільну медичну допомогу, не було відділення судинної хірургії. Тепер завдяки новітньому обладнанню тут з’явився спеціалізований центр, у якому лікарі можуть проводити понад 1 000 судинних оперативних втручань на рік та рятувати пацієнтів.

Важливо, що для роботи з обладнанням команда медиків Центральної районної лікарні у м. Калуш уже пройшла відповідне навчання та готова працювати в новому відділенні інтервенційної кардіології.