Міністр оборони Литовської Республіки пообіцяв підтримку Івано-Франківщині (ФОТО)

Автор: Валько Юрій

21 Apr, 2015 12:10

Поділитись публікацією
Міністр оборони Литовської Республіки пообіцяв підтримку Івано-Франківщині (ФОТО)

В Івано-Франківську область 21 квітня прибула делегація Литовської Республіки на чолі з міністром оборони краю Юозасом Олєкасом та Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом. Вони зустрілися з представниками обласного і міського керівництва, військового комісаріату.

“Вперше на Прикарпатті така делегація за останні декілька років. Ми раді діалогу, – зауважив заступник голови ОДА Сергій Басараб. – Сподіваємося, що співпраця з учасником НАТО і Євросоюзу допоможе нам втілити наші амбітні цілі щодо євроінтеграції”.

Він додав, що Івано-Франківська область радо познайомиться з цінним досвідом Литви.

Міністр оборони Литовської Республіки Юозас Олєкас сказав, що не вперше перебуває в Івано-Франківську. Тут він був разом з родичами у віці 5-6 років.

“Хочемо протягнути нашу дружню руку, тому що багато з того, що ви переживаєте зараз, ми переживали 25 років тому, – заявив Юозас Олєкас. – Ви зараз боретеся не лише за свою свободу, а й за свободу Європи. Ми тут, щоб поділитися з вами всім, чим зможемо поділитися”.

“Приємно зустрітися з вами, тому що я сам навчався у Прибалтиці. І зараз ми раді, що ви спільно з Мінооборони України будете формувати литовсько-польський батальйон. Думаю, багато наших прикарпатців будуть раді вступити до нього”, – звернувся до гостей обласний віськовий комісар Володимир Ярмощук.

Литовська делегація під час зустрічі поцікавилася тим, як живуть переселенці на Прикарпатті, як відбувається мобілізація, скільки мешканців області беруть участь в АТО.

Обласна влада попросила у Литви допомогти з відкриттям реабілітаційного центру для учасників АТО в Коломиї.

Фото Юрій Гриньків\ Galka.if.ua