Міноборони стверджує, що бійці “Айдару” загинули через самовільні дії

Автор: Людмила Баран

19 Jun, 2014 09:57

Поділитись публікацією
Міноборони стверджує, що бійці “Айдару” загинули через самовільні дії

У Міністерстві оборони говорять, що батальйон самостійно прийняв рішення штурмувати терористів біля Луганська.

Про це йдеться у повідомленні Міноборони.

Виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль зазначив, що 17 червня 2014 року, командування батальйону територіальної оборони «Айдар» самовільно, без погодження і координації своїх дій з керівництвом АТО, прийняло рішення щодо самостійного штурму терористичних угруповань, які дислокуються в місті Луганськ.

Під час маршу бійці батальйону потрапили у засідку, яку влаштували бойовики. Терористи вели шквальний вогонь з автоматичної зброї та гранатометів. Прийнявши нерівний бій, бійці батальйону «Айдар» викликали підкріплення в штабі АТО.

Керівництвом штабу було прийняте негайне рішення щодо надання допомоги батальйону. До місця зіткнення з бойовиками було відправлено дві бойові оперативні групи.

Внаслідок запеклої сутички, серед українських військовослужбовців є вбиті та поранені. Терористи також понесли численні втрати, кількість яких уточнюється.

Михайло Коваль підкреслив, що зазначений випадок стався через несанкціоноване прийняття рішення командуванням батальйону «Айдар» на проведення активних бойових дій.

З огляду на факти самовільного прийняття рішень, нескоординованості своїх дій з керівництвом АТО, оборонне відомство виступило з пропозицією щодо оперативного підпорядкування батальйонів територіальної оборони, які залучаються до виконання завдань в рамках антитерористичної операції, керівництву АТО.

Як відомо, у ніч на 18 червня секретар РНБО Андрій Парубій повідомив, що четверо бійців батальйону “Айдар” загинули.