Головний лікар області не бачить сенсу вкладати гроші у ремонт старого перинатального центру

Автор: Турій Роман

25 Січ, 2016 14:15

Головний лікар області не бачить сенсу вкладати гроші у ремонт старого перинатального центру

Нещодавно у Фейсбук-спільноті «Франківчани» Марія Козакевич опублікувала  фото умов, в яких перебувають жінки після пологів в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі. На фото – обшарпані ліжка, заплямовані матраци, заклеєні скетчем вікна та тумбочки, які не зачиняються.

Читайте також: Потужний позашляховик отримали медики Долинщини (ФОТО)

Директор департаменту охорони здоров’я Мирон Матейко  каже, що причиною такої ситуації є нестача коштів, пише Галицький кореспондент.

«Ви самі знаєте, як фінансується медицина – по залишковому принципу. Найлегше – критикувати. В більшості вони роблять поточні ремонти за рахунок благодійних внесків, спецкоштів, меценатів. А в бюджеті того нема. Нам не вистачає на невідкладну допомогу», – бідкається Матейко.

Очільник департаменту охорони здоров’я стверджує, що як директор департаменту, має першочергово надати невідкладну медичну допомогу, прооперувати та врятувати життя. А щодо матеріальних питань, якби дали кошти – робили би.

Однак переконує, що в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі є хороші палати. Разом з тим визнає, що є й палати, які потребують ремонту. Але розмірковує, чи треба вкладати великі кошти у ремонт старого перинатального центру, коли вже є побудований новий.

«Повірте, що там є хороші палати, пологові зали. Є частина приміщень чи палати, які потребують капітального ремонту, але повірте, коли вже зведений новий перинатальний центр, то чи треба вкладати в старе приміщення великі кошти? Коли вже стоїть накритий на базі обласної клінічної лікарні  новий корпус. Коли він почне функціонувати, то це питання фінансування, зараз проект заморожений через нестачу коштів. Тому я б не вкладав великі гроші у це приміщення, бо треба добудовувати нове», – запевняє Мирон Матейко.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...