Міськрада дозволила будівництво житла для семи сотень ВПО на Ребета за кошти міжнародного донора (ЩО ВІДОМО)

Автор: Андрій Макітра

06 Лют, 2024 12:15

Поділитись публікацією
Міськрада дозволила будівництво житла для семи сотень ВПО на Ребета за кошти міжнародного донора (ЩО ВІДОМО)

Івано-Франківська міська рада затвердила договір про грант від ЄС на фінансування будівництва житлового багатоквартирного будинку для ВПО на вулиці Ребета, 10. Сума договору 9,5 мільйонів євро.

Читайте також: Заступниця Марцінківа перерахувала свою зарплату на дрони. А потім отримала ще більшу премію (ДОКУМЕНТИ)

Як пише Галка, таке рішення прийняли 6 лютого на пленарному засіданні 40-ї сесії Івано-Франківської міської ради.

Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) фінансуватиме проєкт «Нове будівництво житлових будинків з вбудованими нежитловими приміщеннями для ВПО у місті Івано-Франківську». Йдеться про виділення 9 мільйонів 500 тисяч євро на будівництво багатоквартирного житлового будинку на 706 осіб загальною площею 14 517 кв.м на ділянці 1,29 га. по вулиці Ребета, 10.

“Ми списувалися з представництвом НЕФКО в Україні. Вони просять затвердити цей договір. Хоча до нього потім будуть вноситися зміни технічні та у кількості ВПО”, – розповіла перша заступниця мера Вікторія Сусаніна.

Проєкт договору на 50 сторінок депутатам роздали безпосередньо перед початком засідання. Вони його прийняли фактично без дискусій.

Сусаніна зазначила, що у бюджеті громади передбачено 25 мільйонів на співфінансування цього проєкту. Місто зобов’язується підвести всі комунікації до об’єкта та облаштувати найпростіше укриття. Житло залишиться на балансі Івано-Франківська.

“ЗА” проголосували 35 депутатів.

Як писала Галка, 12 січня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що на вулиці Ребета починають будувати житло, розраховане на 600 внутрішньопереміщених сімей.

Станом на листопад 2023 року понад 50% франківців хотіли б, щоб частина переселенців залишилися жити та працювати в місті. Це випливає з опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”.

Раніше у мерії відмовилися будувати житло для ВПО у промзоні Микитинців, бо донор порекомендував знайти інше місце.