Міський голова Коломиї показав, як насправді треба перейменовувати вулиці

Автор: Застава Максим

15 Apr, 2022 08:08

Міський голова Коломиї показав, як насправді треба перейменовувати вулиці

Міський голова Коломиї Богдан Станіславський запрошує містян до обговорення щодо змін назв вулиць, які пов’язані з політикою, культурою, історією та пропагандою росії.

Про це йдеться на сторінці очільника Коломийської громади у фейсбуці.

“Запрошую до обговорення зміни назв вулиць у Коломийській громаді, які пов’язані з політикою, культурою, історією та пропагандою росії. Перелік цих вулиць та коротку довідку ви можете переглянути за посиланням.

Насправді питання перейменування не таке просте, як видається на перший погляд. Так, є назви тих вулиць, які однозначно треба змінити. Водночас є ті, чия історія переписана рашистською пропагандою, або ж їхня етнічна приналежність не є визначальним фактором діяльності. До прикладу, чи готові ми відмовитися від спадку Іллі Ріпина, якого москалі зробили Рєпіним?”, – пише Станіславський.

Водночас зазначає голова Коломиї, потрібно визначитися з тим, на честь кого варто перейменувати вулиці.

“Адже маємо уродженців громади — героїв, які загинули, боронячи Україну. А також маємо ще багато славетних постатей, діячів, пам’ять яких ще не увіковічнена у вулицях Коломиї та сіл.

Тому, ми разом повинні прийняти виважене рішення – які вулиці перейменовувати та на чию честь їх називати? В умовах воєнного стану, я пропоную мешканцям громади висловити свою думку щодо перейменування через цю форму або ж у коментарях до цього допису. Цікавить те, перейменування яких вулиць підтримуєте та які нові назви їм надати?”, – каже Станіславський.

Нагадаємо, 13 квітня Івано-Франківська міська рада прийняла рішення про перейменування понад двох десятків вулиць у місті. Втім, на відміну від Коломиї, в обласному центрі жодних громадських обговорень на цю тему не проводили. Як наслідок, франківці неоднозначно сприйняли зміну назв 25 вулиць.

“Ми не росія, аби ухвалювати рішення без думки громади, без обговорення, за бажанням і рішенням однієї людини. Навіть якщо ця людина – мер”, – зазначив громадський активіст, депутат Івано-Франківської районної ради Вадим Войтик в етері ОТБ “Галичина”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подивився хоча б у Вікіпедію: франківський активіст розкритикував Марцінківа за масове перейменування вулиць

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 2
  • like
2
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry