Міській владі не потрібен незалежний технагляд, – Войтик

05 Вер, 2019 12:09

Міській владі не потрібен незалежний технагляд, – Войтик

Громадський діяч Вадим Войтик продовжує тему якості виконання робіт в Івано-Франківську. Цього разу франківець розповів про незалежний технагляд за роботами та його непотрібність місцевій владі.

У мережі Фейсбук Вадим Войтик пояснює, будівництво повинен контролювати технічний, а іноді і авторський нагляд. Технічний нагляд забезпечує замовник, авторський – проектант.

“Суть зрозуміла, проектант повинен бути впевнений, що все робиться як він намалював, замовник – як пише в технічній документації. Інженер технагляду має бути присутній при всіх важливих етапах будівництва. Особливо – при виконанні прихованих робіт. Скільки і чого закопали? Який був шар асфальту чи клею? Які використано труби? Все він”, – пише Войтик.

Франківець додає, саме технагляд підписує підсумкові акти, за що несе персональну відповідальність.

“А отже він може закрити очі на недоробки, недоліки. Саме інженерів технагляду в першу чергу кошмарить поліція, а свого часу чув, як їх банально “оподатковували”, – підкреслює Войтик.

Цікаво, що послуга технагляду платна. За словами громадського діяча, мерія навіть не знає, які в цій сфері крутяться гроші, вони не вважаються бюджетними. А той факт, що і замовник, і технагляд по суті одна особа – породжує системні ризики, які громадяни щодня спостерігають.

“Що я запропонував ще кілька років тому? http://bit.ly/2lUTFuh
1️⃣Вивести всі технагляди в окрему госпрозрахункову структуру, незалежну від УКБ, ДЖКП та інших.
2️⃣Передати цьому технагляду повноваження гарантійного нагляду.
3️⃣Залучити громадськість до приймання дорогих об’єктів.

Далі ви знаєте. Текст проекту рішення не обговорювався, і на розгляд виконкому так і не був винесений”, – підсумовує Войтик.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry