Міськрада підтримала грант НЕФКО на будівництво житла для переселенців: його вже називають “гетто”

Автор: Застава Максим

10 Бер, 2023 18:21

Поділитись публікацією
Міськрада підтримала грант НЕФКО на будівництво житла для переселенців: його вже називають “гетто”

Івано-Франківська міська рада погодила отримання гранту Північної екологічної фінансової Корпорації (НЕФКО) розміром 9 500 000 євро на будівництво житла для ВПО.

Читайте також: Замість прибрати – закопати: міська влада не реагує на неприбране сміття біля міського озера (ФОТО)

Відповідне рішення прийняли на сесії десятого березня, ділиться у фейсбуці депутат міської ради Олексій Петечел.

“Планується збудувати 12  п’ятиповерхових будинків в с. Микитинці!!!”, – додає Петечел.

Водночас франківські урбаністи вважають помилковою таку ідею, пише “Галка“.

“А міськрада чула щось про гетто? А міськрада в курсі, що до Микитинців веде єдиний міст і розбудовувати там нові мікрорайони – це міна заповільненої дії? А міськрада в курсі, що величезна частина переселенців – люди старшого віку і сім’ї з дітьми, і будувати саме для них будинки без ліфтів – це знущання? А міськрада в курсі, що в місті величезна кількість квартир на первинному і вторинному ринку пустують, і їх можна викупити прямо сьогодні і заселити умовно завтра, а не через кілька років? Чим ви хвалитесь?”, – пише громадський діяч Віталій Пасенюк.

До речі, рішення про залучення гранту для будівництва соціального житла для переселенців та виділення землі під нього викликало у сесійній залі запеклі баталії.

За попереднім рішенням депутатів, локацією для реалізації проєкту мала б стати комунальна ділянка в селі Микитинці, у зоні Хриплинського промислового вузла. Однак керівництво збанкрутілого з 2016 року заводу «Пресмаш» виступило на сесії проти, йдеться у сюжеті “Канал 402“.

“Будувати зараз там житлові будинки – а позаду елеватор… Я не розумію, хто такі рішення може приймати. Це зміна цільового використання (земельниї ділянки – ред.). По-друге, на межі, де ви хочете будувати, знаходиться цинковка, термічна дільниця, пресова дільниця. І преси, які ми зараз встановлюємо, будуть мати коливання по ґрунту десь в радіусі 350-400 метрів”, – каже керівник заводу “Пресмаш” Богдан Пукіш.

Проти рішення зміни цільового призначення земельної ділянки й представники села Хриплин. Староста населеного пункту Роман Соколик пояснює, залучення грантових коштів підтримує, але не на їхній території. Мовляв, рішення про будівництво там житла для переселенців призведе до руйнації хриплинської промзони.

“Таке будівництво житлових багатоквартирних будинків істотно вплине на господарську діяльність підприємств, які знаходяться у хриплинській промисловій зоні. Оскільки більшість видів діяльності у списку виробничих уже не дозволятимуться”, – звернувся до депутатів Соколик.