Міськрада просить громаду розробити конкурс для встановлення GPS у маршрутках
19 Лип, 2014 14:10
На громадському обговоренні умов конкурсу про моніторинг руху міських автобусів виявилося, що над ними потрібно ще багато працювати.
Читайте також: Молодий науковець з Прикарпаття отримав премію Президента України
У міськвиконкомі 18 липня відбулося громадське обговорення проекту рішення «Про проведення конкурсу з організації та управління рухом міського пасажирського транспорту загального користування в м. Івано-Франківську».
Конкурс серед компаній на встановлення GPS (системи глобального позиціонування) в автобусах Івано-Франківська передбачено рішенням міськвиконкому про підняття ціни на проїзд. Така система потрібна для того, щоб маршрутки їздили за графіком, щоб перевізники, громадяни і міська влада могли контролювати їхній рух
З допомогою конкурсу хочуть знайти компанію, яка б створила систему GPS-моніторингу громадського транспорту, забезпечила диспетчеризацію руху, обладнала машини пристроями навігації (трекерами, контролерами) та здійснювала їхнє обслуговування. Також однією з умов є створення вебсайту, з якого кожен мешканець міг би спостерігати за рухом маршруток у місті.
Обладнання системи моніторингу має бути встановлене на 265 транспортних засобах у місті – цифра міською радою ще уточнюється. Це має здійснюватися на умовах лізингу на термін не менше одного року. Водночас, оплачувати за обладнання маршруток новими пристроями повинні перевізники.
Проект конкурсу викликав багато критики від присутніх на обговореннях. Підприємців насамперед розхвилювало, скільки встановлення GPS буде коштувати.
“Яка приблизна ціна? Зараз війна, ми ліпше за ці гроші купимо бронежилети”, – заявив підприємець Андрій Серафим.
“Це буде важко здійснити. У місті погана якість доріг, всюди стихійні парковки, створюються корки на дорогах. Центральні вулиці забиті, а по Набережній не можна їздити. Треба збільшити проїжджу частину, а вже тоді вводити GPS-навігацію”, – зауважив перевізник Михайло Срібняк.
Громадські активістів насторожує те, що систему моніторингу замовлятиме міська рада, а оплачувати будуть перевізники. Адже, хто платить, той, за логікою, має більший вплив.
Вони також висловлювали зауваження до наявних у проекті технічних вимог. Хочуть, щоб у тексті умов конкурсу були прописані конкретні функції, які має забезпечити компанія, а не те, які технологічні параметри мають бути враховані.
Прозвучало твердження, що умови конкурсу були повністю скопійовані з тих, які 2 роки тому розробила Кіровоградська міська рада.
Також творці проекту конкурсу виключили з вимог до інтерфейсу програми двомовність, що в наш час не є доречним. “Не вилучайте білінгвальність. Має бути хоча б українська й англійська мова”, – запропонував громадський активіст Максим Кицюк.
Крім того, у склад конкурсного комітету не включили жодного спеціаліста в сфері ІТ. Натомість там є представник Асоціації перевізників та голова спілки таксистів – люди, яких важко назвати безсторонніми суддями.
Також у присутніх на обговореннях виникли сумніви, чи знайдеться компанія, яка зможе і встановити обладнання, і здійснювати його обслуговування. Такої точно немає в Івано-Франківську.
Наприкінці розробники умов конкурсу запропонували написати свої пропозиції до нього і принести їх у Департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку.
“Не дивлячись на всі труднощі які є в місті і країні, ми хочемо привести до дисципліни транспортний рух в Івано-Франківську. Без GPS ми собі раду не дамо. Ця система – це наші очі. У нас є ще тиждень часу. Будь ласка, надавайте свої зміни до конкурсу у письмовій формі”, – сказав Юрій Чупахін, начальник відділу транспорту і зв’язку Департаменту комунального господарства.