Місто програло суд “Торговому сервісу”: центральний ринок наразі залишається у Халаменди

Автор: Турій Роман

09 Лис, 2021 19:21

Поділитись публікацією
Місто програло суд “Торговому сервісу”: центральний ринок наразі залишається у Халаменди

Івано-Франківська міська рада звернулася до Господарського суду з вимогою стягнути з орендаря центрального ринку на вулиці Дністровській –  ТОВ “Торговий сервіс”, 2, 9 млн грн боргу, пені та інфляційних втрат. Також через існуючу заборгованість місто просило розірвати договір оренди ринку.  

Читайте також: Халаменда повертається на ринок: купа поліції, тітушки, відро лайна (ОНЛАЙН, ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Однак в підсумку позивач лише частково виграв суд, а приміщення ринку залишилося за ТОВ “Торговий сервіс”.

Як йдеться у матеріалах справи, борг в сумі  2 823 820,93 грн виник в час, коли фірма зазнала рейдерської атаки і не контролювала ринок та не вела операційної діяльності. Про форс-мажорні обставини свідчить сертифікат Івано-Франківської Торгово-промислової палати. Разом з тим представник підприємства у засіданні заявив, що фірма не відкидає наявність заборгованості і вже її гасить, пише “Галка”. 

“В результаті незаконних дій третіх осіб з 24.10.2019 власники ТОВ “Торговий сервіс” не мали фізичного доступу ні до майна, ні до рахунків Товариства, у зв”язку з чим позбавлені можливості здійснити своєчасну сплату орендної плати за договором”, – йдеться у матеріалах справи.

Після відновлення ТОВ “Торговий сервіс” контолю над своїми рахунками, вже у цьому році були здійснені кілька перерахунків коштів у бюджет Івано-Франківська. Тому суд не побачив потреби у розірванні договору оренди ринку.

“В цьому спірному випадку, за переконанням суду…розірвання договору оренди порушить “справедливий баланс” …і порушує принцип розумної пропорційності. Визначення міри відповідальності має бути розумною за відповідних обставин та відповідати наслідкам, які може потягнути така дія” – йдеться у рішенні судді Кобецької.

В підсумку суд вирішив позов задовільнити частково – лише стягнути з “Торгового сервісу” 52 908,36 грн пені, 14 422,49 грн – 3% річних, 32 561,16 грн – інфляційних втрат, та 46 125,69грн – судового збору. В частині стягнення 2 823 820,93 грн – орендної плати – провадження у справі закрив. Також відмовив у розірванні договору оренди приміщень ринку, який триває до 31 грудня 2022 року.

Нагадаємо, у вересні 2019-го року представники “Торгового сервісу” заявили про рейдерське захоплення ринку. Декілька разів власник товариства Ігор Халаменда намагався повернути ринок, проте – безрезультатно. Відтоді центральним ринком міста керувало товариство “Марксмен Компані”. У квітні 2021 року “Торговий сервіс” повернув контроль над об’єктом. Хоча у власниках тепер немає прізвища Халаменди, за даними “Галки” він досі має вплив та підприємство.

Як інформувала “Галка”, 18 жовтня на позачерговій сесії франківські депутати не підтримали погодження мирової угоди з ТОВ “Торговий сервіс”.

Згодом у фірмі відреагували на позицію мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа щодо мирової угоди з містом.