“Місто від народження було зіркою”. Польські та українські історики говорять у Франківську про Станіславів, якого нема (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

12 Вер, 2017 11:23

Поділитись публікацією
“Місто від народження було зіркою”. Польські та українські історики говорять у Франківську про Станіславів, якого нема (ФОТО)

Вранці 12 вересня на базі Прикарпатського національного університету відбулося офіційне відкриття дводенної Міжнародної наукової конференції.

Читайте також: У Франківську відкрили читальний зал імені Богдана Гаврилишина (ФОТО)

Конференція проводиться другий рік поспіль. Цьогорічною темою обрали “Станіславів і Станіславівщина в час суспільних та національних змін ХІХ – першої половини ХХ ст.: Суспільство – Політика – Культура – Міжнародні взаємини”.

Ініціатором заходу традиційно став польський викладач Адам Останик.

“Перше, чому я займаюся вивченням історії Станіславова і чому ініціював конференцію, є трохи наслідком родинних традицій, тому що моя родина походить із цих країв. По-друге, я військовий історик, який займається дослідженням військ польських, що розташовувалися на території інших земель, і саме у Станіславові”, – розповідає Останик.

Цьогорічними організаторами виступили Наукова бібліотека ПНУ імені Василя Стефаника та Центр польської культури.

Всього до Франківська приїхали 9 гостей із Польщі, з них 2 – професори. Загальна кількість учасників – 70.

Мета конференції – посилення українсько-польських контактів у вивченні історії Станіславова, зміцнення українсько-польської дружби і більше вивчення краєзнавства та історії рідного краю, розповів “Галці” директор Наукової бібліотеки ПНУ Петро Гаврилишин.

“Ми дуже добре розуміємо, що зараз відбувається, і як відносини між Польщею і Україною зараз важливі, щоб їх будувати і підтримувати всілякими способами. Потрібно об’єднувати свої сили для того, щоб показувати цілому світу, що Польща і Україна – ті дві країни-партнери, які підтримують одна одну у всіх напрямках діяльності та співпраці. Нас об’єднує Станіславів, якого зараз немає, – є Івано-Франківськ. Місто від самого свого народження було містом-зіркою, тому тішуся з того, що молоді історики зустрічаються і про це місто-зірку розповідають”, – каже директорка Центру польської культури и європейського діалогу Мар’я Осідач.

До кінця жовтня учасники заходу мають подати статті, й у Польщі до кінця року вийде збірник з матеріалами конференції. Збірник статей вийшов і того року.

Конференцію планують зробити щорічною.