Місто візьме новий кредит від НЕФКО на 4 мільйони гривень

Автор: Людмила Баран

17 Jul, 2014 14:17

Поділитись публікацією
Місто візьме новий кредит від НЕФКО на 4 мільйони гривень

Міськвиконком 16 липня  проголосував за залучення кредиту НЕФКО для фінансування проекту “Вуличне освітлення Івано-Франківська”.

Читайте також: На вулиці Незалежності працюватиме новий світлофор (ФОТО)

Проект передбачає підвищення ефективності та сталого функціонування систем зовнішнього освітлення Івано-Франківська. Після заходів проекту щорічне споживання електрики “Міськсвітлом” має зменшитись на 628 тис. квт-год. Це дозволить зекономити близько 620 тисяч гривень на рік. Крім того, на 320 тисяч гривень знизяться витрати на технічне обслуговування електромереж. Також зменшаться викиди вуглекислого газу та інших шкідливих речовин в атмосферу.

Згідно з рішенням виконкому, для виконання проекту залучать кредит у розмірі 4 млн гривень від міжнародної фінансової організації НЕФКО. Термін надання кредиту з відстрочкою до одного року – 5 років. Відсоткова ставка – 3% річних.  Також рішенням передбачено співфінансування проекту з коштів міського бюджету у сумі 3 мільйони гривень.

На засіданні 16 липня члени виконавчого комітету вагалися перш, ніж проголосувати за цей проект. Оскільки вони вже дозволяли взяти міжнародні кредити  “Теплокомуненерго”, “Водоекотехпрому”. Крім того, місто зараз має багато витрат на ремонт доріг і є багато більш актуальних, ніж освітлення питань.

“Чи потягне місто нове кредитне зобов’язання? Міністерство фінансів лише погоджує його, але не бере на себе обов’язку із погашення”, – зауважив міський голова Віктор Анушкевичус.

Все ж, за проект проект рішення проголосували, адже сфера енергозбереження є пріоритетною у розвитку європейських міст.

Директор державного підприємства електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло»  Юрій Волошанський розповів www.galka.if.ua, що завдяки проекту змінять 80-90%  ламп вуличного освітлення. Замість ламп розжарювання встановлять світлодіодні.

“Термін роботи світлодіодної лампи 50 тисяч годин, тобто такий світильник мав би працювати без поломки 10-11 років. Водночас він у 2-3 економніший за звичний”, – сказав Юрій Волошанський.

Якщо кредитну угоду укладуть, то в кінці року, як сподівається директор “Міськсвітла”, почнуть реалізовувати проект. Наразі за нього ще мають проголосувати депутати міської ради й потім його має  утвердити Мінфін.

За словами Юрія Волошанського,  програма з оновлення вуличного освітлення вже діяла у місті 2005-2011 роках. Завдяки їй було встановлено 7 тисяч натрієвих ламп на центральних вулицях Івано-Франківська.  Також багато світлодіодних ламп були встановлені на депутатські кошти у дворах житлових будинків міста.