Місцеві пластуни сьогодні покажуть унікальний документальний фільм «Хроніка УПА» (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

15 Жов, 2014 12:44

Поділитись публікацією
Місцеві пластуни сьогодні покажуть унікальний  документальний фільм «Хроніка УПА» (ВІДЕО)

Прем’єра «Хроніка Української Повстанської Армії 1942 – 1954 рр». відбудеться сьогодні, 15 жовтня, в смарагдовому залі театру кіно «Люм’єр». Початок 16:00. Перед показом відбудеться зустріч з авторами стрічки, а також проводитиметься збір коштів для пластунів військових, що беруть участь у російсько-українській війні.

Читайте також: Відомий львівський режисер частину нового фільму зніме на Прикарпатті (ВІДЕО)

Презентацію підготували Національна скаутська організація України Пласт та громадська організація «Українська Галицька Асамблея» в рамках свята Покрови. Автор двохсерійного документального фільму  «Хроніка Української Повстанської Армії 1942 – 1954 рр» –  режисер та кліпмейкер Тарас Химич.

Довідка:

Фільм «Хроніка Української Повстанської Армії 1942 – 1954 рр» розповідає про історію Української повстанської армії 1942-1954 років крізь призму свідчень очевидців та безпосередніх учасників подій (з понад сто опитаних).

Творці стрічки пропонують подивитися на український повстанський рух з перспективи «простих людей», без пафосу, містифікацій та пропагандистських кліше. Усні історії відкривають нетрадиційний погляд на природу боротьби УПА,
дають змогу відчути атмосферу та дух епохи, зануритися у вир бурхливих подій. Історичний нарис у фільмі не претендує на вичерпність, водночас намагається дати відповіді на питання: що змушувало людей йти зі зброєю до лісу, в чому полягав феномен самоорганізованості під час створення УПА, в чому криється причина довготривалості повстанської боротьби і чому залишилися незнищенною ідея, за яку боролися українці. Любов та ненависть, відданість та зрада, героїзм та слабкодухість – все це поєдналося в історії УПА, не залишивши місце тільки для чорних, або білих фарб.
«Хроніка Української Повстанської Армії 1942-1954» – це третій фільм, який створено в рамках проекту Української Галицької Асамблеї «Документалістика». Попередні фільми: «Золотий вересень. Хроніки Галичини 1939-1941», «Срібна земля. Хроніка Карпатської України».

Теги: