Митрополит Війтишин згадав, як 30 років тому УГКЦ вперше відслужила публічну службу Божу (ВІДЕО)

Автор: Єва Жасминова

11 Чер, 2019 12:03

Поділитись публікацією
Митрополит Війтишин згадав, як 30 років тому УГКЦ вперше відслужила публічну службу Божу (ВІДЕО)

Церква завжди була рушійною силою нашого народу. І в часи підпілля Церква молилися та старалася виконувати свої обов’язки.

Про це сказав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин сьогодні під час пресконференції з нагоди відзначення 30-річчя першої публічної молитви УГКЦ в Івано-Франківську.

Владика поділився своїми спогадами, очевидцем та свідком яких він був. За його словами, наш народ має давній звичай, коли на могилах відбувалися панахиди, інформує Галка з посиланням на сайт УГКЦ.

” Митрополит Івано-Франківський Володимир тоді він був звичайним отцем і згадує події, ніби це відбувалося вчора.  А я пригадую, як мене малого дідусь Ярослав за руку привів до церкви та відкрив християнські таїнства. Це були такі піднесені відчуття, що назавжди лишаються з людиною”, – написав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

«Після панахид відбувалося народне віче. Цей звичай був в часах ще до Радянського союзу. Про це згадував ще і блаженної пам’яті Патріарх Любомир Гузар. Він розповідав, коли ще малим хлопцем приходив до Крилоса, де спільно наш люд молився з піднятими синьо-жовтими прапорами», – розповів Митрополит.

Він також зазначив, що в часах перебудови вийшли з в’язниць шістдесятники, які також долучилися до проведення першої публічної молитви УГКЦ в Івано-Франківську.

«До 1000-річчя хрещення Руси-України, Церква також почала проводити публічні богослужіння, ми мало-помалу виходили з підпілля. Тоді ми молилися на могилах, а опісля відбувалося віче, де наші національні лідери могли доносити те слово до народу. Це відбувалося завдяки Церкві, яка і збирала людей», – каже Владика Володимир.

 

Митрополит також пригадав, що в 1989 р. відбулося голодування на Арбаті, в якому він також брав участь.

«Це голодування розпочали ми, священики, єпископи, але продовжили наші вірні. Це голосування тривало рік, поки не почали реєструвати перші громади», – розповів Архієрей.

Окрім того, Владика розповів і про вибір місця для проведення тієї молитви.

«Парк Січинскього (сьогодні – Меморіальний сквер) тоді виглядав зовсім по-іншому. Тоді ми вибрали це місце, бо воно було і пам’ятне, і близько до центру міста. В тому часі влада вперше вирішила провести День екології, зумисне, щоби нам перешкодити», – каже Митрополит.

За його словами, нам потрібно ці події пам’ятати, бо так відроджувався наш український дух.

«Ми хочемо запросити людей, щоби ми зійшлися на це місце та спільно вшанувати і наших героїв, які формували наш дух, і сучасних героїв, які й сьогодні віддають своє життя за наш народ. Окрім того, є ще люди, які брали участь в тій події. Ми постаралися їх запросити, щоби і вони дали своє коротке свідчення, зокрема нашому молодому поколінню», – підсумував Митрополит Володимир.

Пригадуємо, що на свято Зіслання Святого Духа (16 червня) в Меморіальному сквері відбудеться богослужіння, яке очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин.

Початок о 10:00 годині, інформує департамент інформації Івано-Франківської Архієпархіі УГКЦ.