Митці показали, яким бачать пам’ятник видатному художнику Опанасу Заливасі у Франківську (ФОТО)

Автор: Турій Роман

26 Жов, 2016 15:01

Поділитись публікацією
Митці показали, яким бачать пам’ятник видатному художнику Опанасу Заливасі у Франківську (ФОТО)

В Івано-Франківську 26 жовтня розглянули конкурсні роботи – макети пам’ятника місцевому художнику, громадському діячу Опанасу Заливасі.

Читайте також: Законопроєкт про посилення мобілізації: як голосували прикарпатські нардепи

Для цього створена спеціальна комісія з 12 представників міської влади та мистецьких сфер діяльності.

На жаль, кворуму не було, тому комісія рішення не приймала. Митці представили 6 робіт для громадськості. Секретар міської ради, заступниця голови конкурсної комісії Оксана Савчук хоче бачити своєрідний живий пам’ятник, до якого можна підійти, потриматися, сфотографуватися.

“Заливаха – це великий митець, людина, якою треба гордитися. Хочеться, щоб у нас було побільше людей, які б надихали. Цей пам’ятник має бути туристичною родзинкою міста”, – сказала вона.

Савчук нагадала, що відкрито благодійний рахунок, на який містяни можуть перерахувати кошти для встановлення пам’ятника.

Скульптор Володимир Семків хоче зробити зобразити Заливаху з пензлем, бо більшість його знає як художника.

“Це постать більш філософська. Не треба, щоб це була розважальна фігура”, – сказав він. Це має бути сидяча скульптура, трохи більша людського зросту.

Макет пам’ятника Дениса Шаманського показує, яким він був – відкритим для світу.

Заливаха Степана Федоріва шукає композицію для картини характерним жестом – дивиться на довкілля крізь так звану рамочку, складену пальцями.

“Без пафосу. Босими ногами він має стояти на камінні”, – сказав він.

Цікавою була робота скульптора Юрія Хом’яка. Ще один конкурсант зробив макет з художником у роботі. Його пам’ятник має бути в бронзі й не залишати людей байдужими. Митець Книшук, який співпрацював із Заливахою, хоче зробити пам’ятку з граніту. Тут присутній елемент архітектури.

“Він виходить від старого до нового. Загальний образ говорить, що він не лише художник, а й політик”, – прокоментував він.

Пам’ятник Опанасу Заливасі має бути встановленим на Стометрівці, що на вулиці Незалежності. Кожен з митців пропонував конкретну локацію. Де і який пам’ятник встановлять, вирішить конкурсна комісія на наступному засіданні.