Між двома столицями Туреччини запустили швидкісне сполучення

Автор: Вадим Войтик

01 Aug, 2014 22:19

Поділитись публікацією
Між двома столицями Туреччини запустили швидкісне сполучення

Турецькі залізниці відкрили високошвидкісне сполучення між двома найбільшими містами країни – Анкарою і Стамбулом. Однак поки поїзда доходять лише до далекого передмістя Стамбула.

Кінцевою на даний момент служить станція Pendik, розташована в декількох кілометрах від другого стамбульського аеропорту Sabiha Gokcen. Міського швидкісного транспорту в цьому районі поки немає – до найближчої станції метро доведеться ще добиратися автобусом.

Передбачається, що в 2015 році, після завершення проекту Marmaray та реконструкції прибережної лінії азійської частині Стамбула, експреси з Анкари будуть доходити до центру міста. Однак гарантувати це не можна: запуск лінії Анкара – Стамбул тільки в липні переносився тричі, а до цього – ще безліч разів.

Зараз між цими містами курсує шість денних експресів на день – в середньому кожні три години. Час у дорозі – три з половиною години, максимальна швидкість – 250 кілометрів на годину. Вартість квитка – орієнтовно 50 лір. У складі шість вагонів: один першого класу, чотири – другого і вагон-буфет. По завершенні реконструкції лінії термін поїздки повинен скоротитися до трьох годин.