Мобільний додаток “ВКонтакте” збирає дані українських користувачів – РНБО

Автор: Застава Максим

15 Вер, 2020 12:22

Мобільний додаток “ВКонтакте” збирає дані українських користувачів – РНБО

Оновлена робота проксі в мобільному додатку “ВКонтакте” має на меті збір російськими спецслужбами даних про громадян України.

Читайте також: СБУ просить відмовитись від користування мережею ВКонтакте

Про це повідомив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк, передає Українська правда.

“З моменту застосування санкцій ми бачимо періодичне поширення інформації про відновлення доступу до цієї соцмережі на території України навіть не зважаючи на нестабільну роботу проксі. Ми впевнені, що цей додаток використовується російськими спецслужбами для збору даних про громадян України і всіх, у кого він встановлений”, – каже Демедюк.

За словами Демедюка, активізація роботи російських соціальних мереж напередодні виборів може становити загрозу національній безпеці країни.

Він наголосив, що після застосування санкцій щодо соціальної мережі “ВКонтакте” фахівці українських правоохоронних органів вживають заходів до забезпечення реалізації санкційних обмежень. Водночас спецслужби РФ із використанням можливостей розробників програмного забезпечення шукають нові методи обходу санкцій.

Зокрема нещодавно вчергове було оновлено роботу проксі в мобільному додатку та надано доступ до соцмережі “ВКонтакте” українським користувачам.

За словами Демедюка, активізація роботи додатку має на меті не надання користувачеві доступу до соціальної мережі без застосування додаткових сервісів для обходу санкцій, а збір даних громадян України та поширення дезінформації для впливу на громадську думку і маніпулювання нею.

Зазначається, що спеціалісти Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО у співпраці з міжнародними колегами та партнерами напрацьовують заходи щодо реагування та блокування роботи мобільного додатку “ВКонтакте” на території України.

Як відомо, 15 травня 2017 року указом президента України Порошенка від 15.05.2017 № 133 було уведене в дію рішення РНБО України від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, згідно з яким на території України було заблоковано роботу ряду російських веб-ресурсів, зокрема соціальної мережі “ВКонтакті”.

14 травня 2020 року указом президента Зеленського №184 ці санкції було продовжено.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...