“Мода на крафтову продукцію стабільна”: прикарпатські виробники об’єдналися на форумі у Франківську (ФОТО)
08 Лют, 2024 14:37
8 лютого в межах проєкту Ridni-Craft 30 місцевих крафтярів зустрілися в Івано-Франківську, щоб розповісти про свою продукцію та обговорити перспективу розвитку на ринку.
Читайте також: В Івано-Франківську хлібом, мʼясом і мікрогріном обʼєднують маленький і великий бізнеси (ФОТО)
Громадською спілкою “Дорога смаку Прикарпаття” ініціює такий форум вже вдруге. Тогоріч у листопаді пройшов круглий стіл для крафтових виробництв і закладів HoReCa. А це — їхня підсумкова зустріч.
Керівниця спілки Ірина Фіщук розповіла “Галці“, що метою зустрічі є пошук можливостей та шляхів розширення для локального бізнесу:
“Ринок збуту — це найболючіше питання для крафтових виробників. Крафтова продукція дуже філігранна, вона високої якості, проте їй складно торувати шлях до споживачів. Мета зустрічі полягає в тому, щоб розказати містянам про наших виробників і презентувати крафтярів потенційним партнерам, адже серед учасників форуму також є готельєр і ресторатори”, — каже керівниця Громадської спілки “Дорога смаку Прикарпаття” Ірина Фіщук.
Свою продукцію презентували 30 виробників з усього Прикарпаття. За словами Ірина Фіщук, всі представленні на дегустацію товари зроблені з натуральної сировини, тому вони не тільки корисні, але й мають тривалий термін зберігання.
“Для Франківщини крафтові виробники — це є базовий напрямок у розвитку економіки. Наш регіон, власне, й славиться тим, що тут є традиційні ремесла. Мода на крафтову продукцію стабільна”, — додає Ірина Фіщук.
Франківка Уляна Руда є засновницею крафтової пекарні “Кухня Bakery”. За три роки підприємиця розвинула своє виробництво настільки, що запит на її випічку є не тільки на Прикарпатті, але й у столиці. В Івано-Франківську “Кухня Bakery” має близько 50 магазинів-партнерів, а булочку-бріош для бургерів у них регулярно замовляють заклади зі столиці:
“Ми випікаємо натуральний хліб на живій заквасці, з ферментованого тіста. Завдяки холодній ферментації хліб виходить дуже крутої якості. Ми починали з малих об’ємів і не намагалися одразу захопити ринок. Спочатку потрібно було навчити людей культури споживання, тож зараз попит дуже сильно зріс і не тільки серед людей, які купляють у магазинах, а й серед готелів і ресторанів, які звертаються до нас”, — говорить бізнесвумен Уляна Руда.
А Василь Богровецький має власну винарню у селі Раковець, Богородчанського району. Виноробством чоловік займається вже понад двадцять років. В асортименті 20 різновидів вин – червоні, білі, сухі та солодкі. Всі напої виготовляє з власноруч вирощеного винограду:
“Є своя плантація невеличка, площею 0,30 га. Виростив там десь 200 сортів винограду. 40 сортів — спеціально на вино. Спочатку це було хобі, просто для себе, а згодом справа масштабувалася. Зараз щорічно виготовляю 2000 літрів вина. Реалізую його на всіх фестивалях де тільки можливо, а так ще через інстаграм і телеграм”, — зазначає винороб Василь Богровецький.