Молодь має розуміти, що освітлювати дорогу у темному перевулку 6 чи 7 айфоном – погана прикмета, – поліціянт
22 Вер, 2016 21:27
Сьогодні, 22 вересня, у стінах Прикарпатського університету пройшло засідання Школи академнаставника, на якому правоохоронці розповіли освітянам та студентам про рівень злочинності серед молоді.
Читайте також: Хто не задоволений роботою поліції, покажіть, що ви вмієте, - Сердюк
“Галці” стало відомо, що цьогоріч за січень-серпень рівень злочинності серед неповнолітніх зменшився на 6,6% в порівнянні з тим самим періодом 2015 року. “Найкримінальнішими” були та залишаються Калуш, Коломия та Івано-Франківськ.
Як повідомив начальник сектору молодіжної превенції Іван-Франківського відділу поліції Мар’ян Підхомний, найпоширенішими правопорушеннями по місту серед молоді є крадіжки, грабежі, розбої та злочини, які стосуються сексуальної недоторканості осіб. Також поліціянти доволі часто зіштовхуються із правопорушеннями з боку студентів-іноземців.
Варто зазначити, що останнім часом почастішали випадки скоєння злочинів під впливом наркотиків.
“Ми часто чуємо по телебаченню, читаємо в Інтернет-ресурсах, що наркоманія є, але вона нас не торкається. Повірте, вона поряд з нами кожен день”, – зауважив поліціянт.
Серед причин, які спонукають юнацтво до злочинів, правоохоронці називають як неблагополучність, неповноцінність сімей, так і масову міграцію батьків “задля блага дітей”.
Заступник начальника патрульної поліції Івано-Франківська Олег Сердюк наголосив на тому, що дуже часто причиною вчинення злочинів стосовно молодих людей є віктимна, тобто провокативна поведінка жертв.
“Молодь має розуміти, що освітлювати дорогу у темному перевулку 6 чи 7 айфоном – погана прикмета”, – зауважив поліціят.
Також у ході заходу Мар’ян Підхомний підкреслив, що освітяни теж зобов’язані слідкувати за поведінкою студентів та пояснювати молоді, що правильно й що ні, а не залишати це батькам.
“В кожній державі повинна бути вибудована певна вертикаль: сім’я, навчальний заклад і громада”, – підкреслив правоохоронець.