Молодь може обрати свого президента. У Франківську планують створити молодіжний центр (ФОТОФАКТ)

Автор: Дубінець Вікторія

23 Чер, 2017 11:01

Поділитись публікацією
Молодь може обрати свого президента. У Франківську планують створити молодіжний центр (ФОТОФАКТ)

23 червня в Туристично-інвестиційному центрі відбувся круглий стіл з представниками громадських організацій та студентського самоврядування щодо створення Молодіжного центру в Івано-Франківську.

Наше місто – єдиний обласний центр в Україні, яке ще не має такого центру. Автор ідеї молодіжних центрів Сергій Митрофанськй зауважує, що молодіжний центр – це інструмент, а не мета.

“На мою точку зору, на жаль, після Революції Гідності у нас не відбулося основної речі – громадське суспільство не почало йти шляхом структуризації. Молодь дуже пасивна, ситуація в Україні залишається катастрофічною щодо громадського сектору. У нас є 560 центральних молодіжних громадських організацій, разом із регіонами – трохи більше 30 тисяч. Усього в Україні є більше 70 тисяч організацій. Здається, що непогано. Але візьмемо до прикладу Угорщину. У нас населення 46 мільйонів, у них трохи більше 10 мільйонів. В Угорщині 200 тисяч громадських організацій, а у нас 70. Якщо говорити про Польщу, ситуацію можна одразу множити на 2. Чим більше економічно розвинена держава, тим більше там розвинений громадський сектор”, – сказав Митрофанський.

Також автор ідеї під час обговорення звернув увагу на “перекіс” уваги на східні регіони, який потрібно стабілізувати, і можна це зробити за допомогою молодіжних організацій.

“Ще одна цікава річ, що, за законом, навчальні заклади поза політикою, тобто у вишах не можуть існувати громадські організації. Все залежить від ректора, який, якщо хоче, пускає у середовище одну-дві організації декілька разів, а потім балотується у депутати. І тоді відбувається пряма агітація. У результаті цього молодь перестає цікавити політика. На останніх виборах була найнижча явка молоді. Тобто молодь зробила революцію, але коли настав час обирати нову владу, молодь самоусунулася від цього процесу. Це результат політичної незрілості. Потрібно зняти монополізм ректорату. Дискутувати на політичні теми, на неполітичні – це нормально, і це потрібно доносити. Молодь не цікавиться політикою, політика не цікавиться молоддю, і всіх це поки влаштовує. Але якби молодь змобілізувалася, вона б могла обрати свого президента. У нас є 12 мільйонів молоді, 8-9 з них можуть брати участь у виборах. Президента на попередніх виборах обирали більше 11 мільйонів людей.

Молодь має залишатися поза політикою – така теза дуже розкрутилася під час правління Януковича. Але це закінчилося двома майданами за тиждень. Треба це поточне коло розривати”, – зазначив Митрофанцев.

Також він висловив тезу, що потрібно надати право голосувати з 16 років.

“У нас одружуватися можна з 16, паспорт людина отримує у 16, а голосувати з 18. Молодь дуже свідома. Були неповнолітні на Майдані, були неповнолітні у Донецькому аеропорті, то чому зараз людина не може брати участь у виборах коли їй 16 чи 17 років. Я думаю що варто у суспільстві провести таку дискусію. Це приверне увагу політиків”, – сказав автор ідеї та зазначив, що для того, щоб створити молодіжний центр, потрібно дати приміщення, комфортні якісні умови і не тиснути, оскільки молодь протестна за своєю натурою.

Зараз ініціативна група працює над створенням молодіжного центру у Франківську, передає “Галка”.