Молодці чи непрофесіонали? Що франківці думаю про відмову медиків допомагати «псевдоепілептику»

Автор: Жанна Головенко

11 Чер, 2024 14:49

Поділитись публікацією
Молодці чи непрофесіонали? Що франківці думаю про відмову медиків допомагати «псевдоепілептику»

У неділю, 9 червня, в мережі з’явилося відео, де франківські медики відмовляються надавати допомогу пацієнту, який нібито мав епілептичний напад. На відео працівниця швидкої каже чоловікові, який лежить посеред  тротуару, що нікуди його не повезе. 

Згодом в обласній “швидкій” пояснили, що даний чоловік, зазвичай напідпитку, імітує напади епілепсії, а після приїзду медиків відмовлявся від госпіталізації та просить, щоб його відвезли додому. За січень-травень він звертався на лінію екстреної допомоги 69 разів.

Водночас у медзакладі наголосили: манера спілкування їхньої працівниці була неприпустима та суперечить професійній етиці працівників “швидкої”.

Команда “Галки” поцікавилася як до цього інциденту ставляться франківці. Ми промоніторили соцмережі та зібрали для вас найцікавіші коментарі.

Чимало людей підтримали працівницю швидкої та вважають її висловлювання цілком адекватною реакцією на “наглість симулянта”: 

 • Marichka Kopchuk: Цей “пацієнт” напевно вирішив, що швидка – це безкоштовне таксі, а те, що в цей час може бути людина, яка дійсно потребує допомоги, а швидкі зайняті такими “пацієнтами” вони не думають.
 • Oleksandr Havryliuk: Чувак тероризує систему охорони здоровʼя. Реакція медперсоналу очевидна. Ну, а реальне рішення – це робити для подібних людей точки видачі їжі та ночівлі.
  Людина, яка 24/7 пʼяна не здатна до якихось дій, вона як домашня тваринка. Абсолютна нездатна себе забезпечити. Тому треба просто підтримувати її життєві функції. Хоча б дати їжі та ночівлю в спеціальному для цього приміщенні. Хай там буде й не тероризує звичайне населення й держустанови.
 • Іван Гальчук: Медики все правильно зробили. Тут явне зловживання своїми “правами”.
 • Oksana Hrabatin: Даний пацієнт постійний клієнт швидкої, біля роботи теж взимку до нього викликали швидку, то треба мати залізні нерви до них.
 • Наталія Шабат: Добре зробила! Потрібно ще премію виписати лікарям! Може в той момент дійсно хтось потребував допомоги!

Разом з тим, є багато коментаторів, котрі впевнені, що медикиня повелася непрофесійно й вбачають у цій ситуації тривожний прецедент: 

 • Oleksii Kostin: Професійна етика? – не чули… Тільки в нашій країні такий менталітет і таке ставлення до будь-кого, хто хоч трошки гірший за тебе… Сьогодні безхатька або пияку послали на три літери та відмовились надавати допомогу, а завтра ти вийдеш на город в старому одягу брудному – і тобі відмовлять, бо вона ж втомилась на зміні. Нічого не дає права так спілкуватись з людьми, в якому б вони стані не були – особливо медики. Вона не зі служби охорони, ті бики яких викликають, щоб запшикати неадекватів перцовкою..
 • Сергій Вітер: Колись так викликав швидку, бо на дорозі без пам’яті лежав чоловік в стані сп’яніння. Мені відмовили, сказали викликати поліцію і кинули слухавку. Тут в мене виникає запитання, а якщо в людини буде приступ? То лежати чекати поліцію, вмерти… А швидка просто констатує смерть?
 • dLB: А як же клятва Гіппократа?
 • Олександра Сухарник Львович: А як ви хотіли? Ця ср@на реформа і передбачає приїзд на вулиці до наріків і алкашні, а люди вдома вмирають… На виклики практично не їде)
 • Yurii: Короче, ви якісь вузьколобі. Треба буде – приїжджатиме і 79, і 89 раз. Вона медичний працівник – знала куди йшла. Якщо людині знадобиться медична допомога – що ви пропонуєте зробити? Не надавати першу медичну допомогу? Викликати поліцію? МНС???