Монету-писанку з Канади передали в Коломийський музей (ФОТОФАКТ)

Автор: Соня Грейда

18 Кві, 2024 20:45

Поділитись публікацією
Монету-писанку з Канади передали в Коломийський музей (ФОТОФАКТ)

Для колекції Музею писанкового розпису у Коломиї передали з Канади монету номіналом 20 канадських доларів у формі української писанки.

Про це пише Галка з посиланням на музей писанкового розпису.

Монета викарбувана з чистого срібла, її вартість – 139.95 канадських доларів, тираж –  8 500 екземплярів. Після початку повномасштабного вторгнення росії кошти з продажу монети скеровують на гуманітарні потреби України.

Дизайн «писанки» розробила художниця та писанкарка Таня Микитюк – канадка українського походження в другому поколінні. Вона використала традиційні писанкові мотиви у зелених й фіолетових барвах з вкрапленням срібного на чорному тлі. У центрі композиції – восьмикутна зірка, яка символізує сонце, та стилізовані квіти.

«На створення дизайну мене надихнула нещодавня хвиля українців, які прибули до Канади в пошуках притулку та нових починань. Я хотіла створити дизайн, який би випромінював надію, віру та стійкість, спираючись на давні символи писанок з сучасною естетикою. Натхнення я черпала в природі: барвінок — вічнозелений з яскраво-зеленим листям і фіолетовими квітами, які одними з перших з’являються навесні», – каже мисткиня.

На іншій стороні монетм – профіль королеви Єлизавети II, цьогоріч доповнений роками її правління.

Першу «писанку» монетний двір випустив у 2016 році з нагоди 125-річчя з часу першого поселення українців у Канаді. Писанка стала популярною настільки, що їх почали карбувати щороку, проявляючи так шану до української культури та мистецтва.