Морський піхотинець США у коломийській “десятці”: історія воїна Івана Поповича (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

22 Жов, 2023 11:28

Поділитись публікацією
Морський піхотинець США у коломийській “десятці”: історія воїна Івана Поповича (ФОТО)

Солдат морської піхоти США Іван Попович, який родом з України, перед повномасштабною війною, 14 лютого 2022 року повернувся на Батьківщину. Та вже 25 лютого пішов у “військомат”. Хлопець вступив до 10-тої окремої гірсько-штурмової бригади. Захищав Київщину та воював в інших напрямках фронту. Зокрема, на Бахмутському. На війні отримав поранення та вперше зустрівся зі своєю коханою за останні 8 років.

Про це пише Галка з посиланням на сюжет Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина».

Іван Попович жив у США близько 12 років. Після школи пішов служити у морську піхоту. Прилетів хлопець з Нью-Йорка 14 лютого 2022 року.

“Трошки вгадав, на жаль зі ситуацією. Добре, що було своє спорядження. 25 лютого вже пішов у “військомат”. Батьки само собою не були в захваті. Але вибір не їх”, – каже піхотинець.

Іван зізнається, що в США здобув чимало необхідних навичок, проте “до реальної війни підготувати не може ніхто”. Тут воїн поповнив лави 10-тої окремої гірсько-штурмової бригади. Де згодом отримав поранення і тепер через травми не може повернутися на фронт.

Попри страшні обстріли, Іван не втрачав позитиву та вірив, що добро завжди перемагає.

“На війні люди придумують багато забобонів. В мене теж були свої. Перед кожною позицією слухав одну й ту ж пісню. Сидів у підвалі та пив енергетик. Кожен раз думав, що набираюсь там “безпеки”. Але останній раз щось не дуже помогло. Я так розумію забобони не дуже помагають. Але психологічно таки так, помагають”, – каже з гумором воїн.

До США Іван Попович повертатись не збирається. Адже в Україні зустрів своє кохання. З Діаною познайомився ще в дитинстві. А після повернення в Україну, у 2022 році написав їй в соцмережі. Вперше за 8 років він побачився з дівчиною вже після поранення. Діана просто “сіла і поїхала” до нього. Хлопець був вражений та сказав, що не таким уявляв собі їхнє перше побачення.

“Ти чекаєш кожні 5-7 днів на то смс, на то сердечко, яке він мені надсилав. Або писав привіт, все добре, я живий. Просто, весь цей період я не знала куди себе діти. Дуже сильно душа боліла за те, що він там. Це було важко морально. Ми з ним не бачились перед тим десь 8 років і дуже хотіла його побачити, але можливості такої не було”, – розповіла Діана.

Зараз пара каже, що планує відкрити власний бізнес та сприяти розбудові України.

*Фото: з відеоматеріалу на ютуб-каналі Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина».

Читайте також: Франківська співачка FIЇNKA переспівала пісню “Гуцулянка” Івана Поповича