Московського патріарха Кирила не пускають в Україну

Автор: Людмила Баран

19 Чер, 2014 15:27

Поділитись публікацією
Московського патріарха Кирила не пускають в Україну

У державі зроблять усе, щоб його візит не відбувся, навіть на тимчасово окуповані території.

Сьогодні, 19 червня, у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі відбувається Священний синод Української православної церкви у єдності з Московським патріархатом. Багатозасобів масової інформації повідомляли, що на цьому синоді УПЦ, під тиском зовнішніх сил, може бути прийняте рішення про запрошення в Україну Патріарха Московського Кирила для відзначення річниці Хрещення Русі в кінці липня.

У Міністерстві культури України виступають проти такого візиту.

“Як керівник органу влади у галузі державно-церковних відносин, хочу повідомити, що згаданий візит у час російської військової агресії, яка здійснюється проти України, є небажаним, провокативним і політично заангажованим”, – говорить Володимир Юшкевич, Директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України.

“Запевняю, що Україна у межах законодавства та законності, зробить усе, щоб цей приїзд не був здійснений на будь яку територію нашої держави, включно з тимчасово окупованою. На мій погляд, такий візит глави Російської православної церкви може породити лише хвилю міжконфесійного протистояння, а тому можливий лише після припинення агресії Росії та повернення всіх нею загарбаних українських територій”, – стверджує Володимир Юшкевич.