Моя технологія випередила закон, – біохакер імплантував у руку проїзний

Автор: Костинюк Олександр

17 Бер, 2018 20:45

Поділитись публікацією
Моя технологія випередила закон, – біохакер імплантував у руку проїзний

Австралієць імплантував у руку проїзний, але його оштрафували за безквитковий проїзд, інформує “Mashable”.

Вперше австралійський винахідник зі штату Новий Південний Уельс прославився завдяки своєму імені — в 2016 році він офіційно змінив його на Мяу-Лудо Диско Гамма Мяу-Мяу. Через рік Мяу-Мяу наважився на іншу зміну: він імплантував собі в руку чіпи з транспортною картою і оцифрованими документами.

Місцевий майстер з пірсингу обрізав NFC-чіп проїзного Opal, запакував в біосумісний пластик і помістив в тильну сторону долоні.

“Тепер якщо хтось вкраде мій гаманець, то я без проблем доберуся додому”, — зазначив Мяу-Мяу, який після операції став називати себе “біохакер””.

З чіпом винахідник отримав можливість просто прикладати руку до зчитувача, щоб оплатити проїзд в автобусі або поїзді. За його словами, сканер не завжди зчитує карту в руці, але це проблема не “біохакінгу”, а Opal.

Кілька місяців австралієць без проблем користувався чіпом, вживленим у руку. Але в серпні 2017 його оштрафували на 200 доларів за те, що він не пред’явив квиток і не заплатив за проїзд. Мяу-Мяу стверджував, що на карті в долоні вистачало грошей на оплату поїздки, але кондуктор відмовився зчитувати руку.

Житель Нового Південного Уельсу визнав провину за безквитковий проїзд. Але в лютому 2018 року транспортне управління штату, яке з самого початку критикувало ідею імплантації чіпа в руку, запропонувало деактивувати карту.

Через це Мяу-Мяу звернувся до суду: “Я готовий оплатити судові витрати, щоб створити прецедент навколо технології біохакінгу”.

Позиція влади штату —”біохакер” порушив умови договору власника карти Opal. В контакті прописано, що користувачі не можуть “псувати або спотворювати” проїзні: на думку представників транспортного управління, вживлення чіпа в руку підходить під це визначення. Мяу-Мяу стверджує, що оплата долонею не відрізняється від безконтактної оплати за допомогою смартфона.

Засідання суду відбулося 15 березня 2018 року. Представник влади Нового Південного Уельсу під час розгляду справи заявив: “Що б не було в його руці – це вже не карта”. Суд став на бік транспортного управління — тепер Мяу-Мяу повинен виплатити 1220 доларів штрафу.

На засіданні австралієць зазначив, що скоро вживлення чіпів стане популярним.

“Моя технологія просто випереджає закон, я випереджаю закон”, — підкреслив “біохакер”.

Суддя у відповідь зазначив, що “часто так і буває, але всі повинні дотримуватись законодавства”.