МОЗ підтримає введення українських санкцій на майже 300 російських препаратів

Автор: Турій Роман

05 Сер, 2014 12:48

Поділитись публікацією
МОЗ підтримає введення українських санкцій на майже 300 російських препаратів

Олег Мусій заявив, що Міністерство охорони здоров’я може підтримати заборону на ввезення в Україну 286 лікарських препаратів російського виробництва із 306 зараєстрованих. Це питання буде вирішуватися найближчим часом.

Якщо ліки російського виробництва потраплять у перелік можливих економічних санкцій України проти РФ, то МОЗ зможе підтримати заборону на ввезення 286 препаратів із 306 зареєстрованих. Решта 20 не можуть не ввозити через відсутність в Україні інших аналогів цих засобів. Про це під час прес-конференції повідомив міністр охорони здоров’я Олег Мусій, передає  УНН.

Він зазначив, що питання, чи будуть підпадати ліки під економічні санкції України, буде вирішуватися найближчим часом, і підкреслив, що “критичної ситуації із лікарськими засобами російського виробництва в Україні немає”.

Міністр розповів, що нині в Україні зареєстровано 306 лікарських засобів російського виробництва, і тільки 20 з них не мають інших аналогів у країні, тому наразі замінити їх немає чим.

“Тому якщо будуть введені економічні торгівельні санкції проти РФ, то МОЗ підтримає такі санкції, окрім, умовно кажучи, критичних цих 20 препаратів, які не виробляються (в Україні – ред.). Але ці 20 препаратів не є тими, що рятують життя, а є звичайними лікувальними препаратами”,- зазначив О. Мусій.