«Можливість знайти себе нового в нових умовах»: у Франківську влаштували «бізнес-терапію» для ветеранів (ФОТО)
12 Лис, 2024 20:42
12 листопада у ветеранському просторі пройшла зустріч, яка об’єднала ветеранів-підприємців та тих, хто тільки прагне відкрити власну справу.
Про це пише “Галка” з місця події.
Захід був організований з метою надихнути колишніх учасників бойових дій на створення бізнесу та підтримати їхні ініціативи.
Керівниця ветеранського простору Олена Дудзенко розповіла, що на захід запросили ветеранів, учасників бойових дій, які вже мають успішний досвід створення власного бізнесу після повернення до цивільного життя.
“Для них це можливість поділитися своїми історіями та надихнути тих, хто ще тільки замислюється над відкриттям власної справи. Ми вважаємо, що в цьому основна роль нашого простору і власне заходу – об’єднувати суспільство, створюючи діалог між різними його частинами”, – розповідає Олена Дудзенко.
Одним із таких ветеранів-підприємців є Володимир Косолапов. Повернувшись з АТО, він вирішив зайнятися виробництвом меблів та обробкою деревини.
“Спочатку я просто хотів мати власну справу, не маючи якихось конкретних планів”, – ділиться Володимир.
Володимир родом із Щастя Луганської області. На момент початку війни у 2014 році він жив там із дружиною та трьома дітьми.
“Я сказав дружині, що їду на заробітки, і пішов до добровольчого батальйону Айдар. Дружину вдалося вивезти спочатку в Одесу, а потім у Львів. Рік я прослужив у батальйоні Айдар, а потім переїхав до Івано-Франківська. Спочатку я просто жив тут, не маючи роботи. А у квітні 2016 року я підписав контракт із восьмим полком спецназу і служив там до 2020 року”, – пригадує Володимир.
Після цього Володимир почав займатися власною справою.
“Я не досліджував ринок і не ставив якоїсь конкретної цілі. Просто подумав, що можу робити меблі, адже моя сім’я теж потребувала їх”, – пояснює Володимир.
Заснувавши власне невелике виробництво, у 2022 році Володимир повернувся на фронт. Тоді отримав осколкове поранення на Бахмутському напрямку, після якого проходить реабілітацію. У 2023 році чоловік звільнився зі служби та повернувся до своєї справи знову. Тепер на його виробництві працює вже двоє людей, вони виготовляють сувеніри та деталі з деревини.
Станіслав Онищук, керівник Першого добровольчого хірургічного шпиталю та ветеранського простору, підкреслює важливість таких заходів для об’єднання різних сторін суспільства.
“Ми маємо бачення ветеранського простору, як майданчику для об’єднання держави, місцевої влади, громадських організацій, учасників бойових дій, волонтерів, капеланів та членів родин військових”, – зазначає Онищук.
За словами Олени Дудзенко, відкриття власної справи дає ветеранам “відчуття контролю над своїм життям, активну взаємодію з суспільством та відновлення ментальних ресурсів після травматичного бойового досвіду”.
Вона також підкреслює, що розраховує на те, що учасники бойових дій, які ще тільки хочуть відкрити свій бізнес, зможуть вживу поговорити з людьми, які вже пройшли цей шлях, і частина з них відважиться на цей крок.
Станіслав Онищук підсумовує важливість таких заходів для ветеранів, які повертаються до цивільного життя: “Ми зрозуміли, що і психологічна складова, і можливість віднайти сенс, заради чого варто продовжувати жити, вони є дуже важливими у реабілітації. Коли ми це побачили, ми зрозуміли, що в тих ветеранів, які повертаються вже в цивільне життя, в них є та сама потреба знайти себе нового в нових умовах”.
Читайте також: “Це проблеми не лише ветеранів, а й усього суспільства”: у Франківську стартував форум для та про ветеранів (ФОТО)