Можна цю кількість помножити на десять, – медик про ВІЛ-інфікованих в області (ФОТО)

Автор: Турій Роман

23 Жов, 2019 11:16

Поділитись публікацією
Можна цю кількість помножити на десять, – медик про ВІЛ-інфікованих в області (ФОТО)

23 жовтня в Івано-Франківську стартувала дводенна конференція “ВІЛ/СНІД – міський феномен”.

Читайте також: У центрі Івано-Франківська встановили інсталяцію, аби допомогти людям не потрапити в рабство (ФОТО)

Її мета – визначити перспективи досягнення глобальних цілей, а саме – подолання епідемії ВІЛ-інфекції до 2030 року; використовувати найкращі практики в лікуванні цього захворювання; протидії поширення епідемії.

На заході зібралися представники “Карітасу”, інших благодійних організацій, духівництво, медики, влада та непересічні громадяни, інформує “Галка”.

Директор Івано-Франківського “Карітасу” отець Володимир Чорній каже, що церква не може стояти осторонь тих проблем, які насуваються на людей.

“Україна є одним з лідерів за кількістю ВІЛ-інфікованих. Нині ми маємо знайти шляхи, які би дали можливість зупинити поширення цієї епідемії. Маємо убезпечити й інших людей, аби вони не ввійшли в цю страшну хворобу”, – зазначає отець.

Генеральний секретар МБФ “Карітас Україна” Дзвенислава Чайківська зауважує – з темою ВІЛ/СНІДу фонд почав працювати ще у 2002 році.

“Для нас, як представників греко-католицької церкви, це був виклик. Ми хотіли слухати інфікованих людей, приймати їх з відкритими обіймами. Ми маємо допомогати людині в кризовій ситуації. Працюємо з сім’ями, де є ВІЛ-позитивні діти”.

Дзвенислава Чайківська додає, що хворі бояться відкривати свій статус, бо суспільство не готове їх приймати.

“Суспільство не вміє працювати з такими темами. “Карітас” від самого початку займає нішу психологічного та соціального супроводу. Ми шукаємо точки доступу з лікарями та хворими. Працюємо з пацієнтами, щоб вони розуміли необхідність лікування. Проводимо освітницькі програми: шляхи інфікування, як від них можна уберегтися, чим загрожує перерване лікування”, – каже Чайківська.

Архієпископ і митрополит Івано-Франківський, владика Володимир Війтишин зазначив, що в житті найгірша хвороба – самотність.

“Нам потрібно старатися, щоб хворі на ВІЛ люди не замикалися в собі, відчували нашу підтримку. Треба бути їм друзями. Проблеми ці є важкими, і весь світ працює над тим, щоб віднайти відповідні ліки, і повернути хворих до повноцінного життя. Це проблема не тільки України, а й світового значення. Усі ми маємо об’єднатися і допомогати людям, які цього потребують”.

Заступниця головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Наталія Дьоміна каже, що хворим дуже потрібна допомога в соціальному та духовному напрямках.

“На жаль, попри всі зусилля кількість ВІЛ-інфікованих в Україні зростає. Наразі 1200 осіб в Івано-Франківській області є на обліку. Але за різними даними можна цю кількість помножити на 10, бо багато хто з інфікованих ще може не знати про свій статус. Кожен з нас зіштовхується з ризиковими моментами, через які можна заразитися цим захворюванням, тому закликаю усіх добровільно здавати аналізи та перевірятися. Якщо людина інформована, якщо хвороба виявлена на ранній стадії, то зараз – це не вирок. Приймаючи відповідні препарати, можна ще жити дуже довго”, – наголошує Дьоміна.

Наталія Дьоміна додає, що одна таблетка вдень комбінованого препарату дозволяє постійно тримати своє здоров’я на належному рівні. Антиретровірусна терапія для пацієнтів є безкоштовною.