МСЕК влаштувала виїзний огляд поранених воїнів в обласній клінічній лікарні Івано-Франківська
08 Чер, 2023 14:38
Восьмого червня в Обласній клінічній лікарні працювала медико-соціальна експертиза (МСЕК) для військових. Комісію запросили в медзаклад, щоб полегшити травмованим захисникам процес отримання довідок, потрібних для посвідчення про інвалідність.
Читайте також: Франківські медики вилікували пацієнта від раку ротоглотки четвертої стадії (ФОТО, ВІДЕО)
Адміністрація медзакладу та лікарі вважають своїм обов’язком – так налагодити процес, аби військові з травмами не вистоювали в чергах під кабінетами за певними довідками. Тому весь пакет документів для кожного пацієнта готують заздалегідь, пише «Галка».
Заступниця медичного директора Ірена Заяць каже – це найменше, що може зробити лікарня для військових.
«Ми хотіли, щоб весь процес від початку лікування і до закінчення відбувався в лікарні. Самостійно пацієнт мав би звернутися до сімейного лікаря, той дав би направлення до профільних спеціалістів, далі – проходження комісії, а потім аж скеровують на МСЕК. Це займає набагато більше часу і набагато складніше для пацієнта, бо вони – зі складними травмами, захворюваннями. Їм непросто пройти цей весь шлях. Тож існує така проблема і виникла необхідність в тому, щоб лікарня самостійно підготувала пакет документів і запросила МСЕК у наш медзаклад, аби спростити весь процес і визначити факт непрацездатності пацієнта».
Лікарі Обласної клінічної лікарні звертають увагу на тривалість перебування пацієнта у лікарні, та важкість його травм. Наприклад передусім скеровують на МСЕК військових з травмами хребта, ампутаціями кінцівок, складними переломами.
«Ми пройшли рік війни, ці пацієнти потребують, аби їм була встановлена група інвалідності. Хочемо, щоб інші медзаклади теж запрошували МСЕК до себе, щоб пацієнтам-військовим було легше», – додала Ірена Заяць.
28-річний франківець Олег, який пройшов медико-соціальну експертизу, пішов на війну в червні минулого року. У листопаді на Бахмутському напрямку отримав осколкове поранення:
«Почуваю себе нормально. Звісно, набагато легше, що комісія прийшла сюди, а не я до них. Мені ще важко ходити, є певні обмеження в русі. Попереду чекає довга реабілітація».