“МТС Україна” через зв’язок з російським брендом втрачає абонентів, тому шукає йому заміну

Автор: Борис Марія

08 Jul, 2015 14:50

Поділитись публікацією
“МТС Україна” через зв’язок з російським брендом втрачає абонентів, тому шукає йому заміну

МТС веде переговори з великими міжнародними телекомунікаційними операторами про купівлю прав використання їхніх брендів в Україні.

Відомо, що з Virgin домовитися не вдалося, тож, імовірно, МТС перефарбує вивіски в Україні в Vodafone .
Є сподівання, що ребрендинг зробить зв’язок «МТС Україна» з російською МТС менш очевидною.
Весь минулий рік «МТС Україна» втрачала абонентів: якщо в березні їх було 21,7 млн, то наприкінці грудня − 20,2 млн. Частка оператора на українському ринку за кількістю обслуговуваних sim-карт знизилася за рік із 37 до 34%, а відтік збільшився з 6,2% у I кварталі до 34,2% в IV кварталі. МТС пояснювала це анексією Криму Росією і складною ситуацією на сході України. З 1,3 млн абонентів, яких позбулася українська МТС в минулому році, близько 1 млн − кримчани; інші втрати − результат різних факторів, у тому числі, можливо, і сприйняття марки, не виключає аналітик «ФК Відкриття» Олександр Венгранович.
Щоб дистанціювати український бізнес від російського, МТС змінила схему володіння українською «дочкою»: якщо раніше та належала їй безпосередньо, то тепер − через нідерландську Preludium BV і люксембурзьку Allegretto Holding.
Vodafone ще в 2001 році запустила програму виведення бренду на локальні ринки без додаткових інвестицій. Зараз за такою схемою Vodafone працює з операторами на Кіпрі, в Австралії, Бельгії, Болгарії, Ісландії, Латвії, Литві, Люксембурзі, Словенії, Фінляндії, Хорватії, Швеції, Швейцарії та Естонії.

Про це написали у “Forbes.Україна”.