Ми бачили Україну через імперські окуляри Москви: французька журналістка Лор Мондевіль вивчає у Франківську історію опору росії (ФОТО)

Автор: Турій Роман

02 Чер, 2023 17:07

Поділитись публікацією
Ми бачили Україну через імперські окуляри Москви: французька журналістка Лор Мондевіль вивчає у Франківську історію опору росії (ФОТО)

 

Другого червня Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби імені Степана Бандери та Меморіальний комплекс Дем’янів Лаз відвідала французька журналістка та публіцистка, репортерка відомого видання Le Figaro Лор Мандевіль. 

В Україну та на Прикарпаття зокрема жінка прибула вперше після повномасштабного вторгнення росії, але раніше вже бувала тут не один раз, пише Галка

“Вперше в Україні я побувала у 1989 році на запрошення “Руху”. Тоді я досліджувала розпад Радянського Союзу, події в соціалістичних республіках. Побувавши в Україні, згодом я пішла у посольство Франції у Москві і висловила думку, що тут буде щось серйозне, схоже на Прибалтику. Тоді мені не повірили, назвали максималісткою, і навіть не розглядали варіант незалежності України. Та вже через рік Україна таки стала незалежною”, – пригадала журналістка. 

У своєму новому візиті, каже Лор, хоче краще зрозуміти, що зараз відбувається в нашій державі. І спробує описати історичні витоки, які стали основою опору країни і громадян проти російської агресії. 

У музеях Франківська, екскурсію якими їй провів керівник Ярослав Коретчук, журналістка дізналася історію політичного формування української нації з початку ХХ століття, роботу ОУН та УПА. 

“На Заході абсолютно невідомі і незрозумілі причини, звідки в українців така висока ідентичність та є своя нація. Ми це не бачили. Ми все про Україну дізнавалися через імперські окуляри Москви. Це стосувалося, до слова, і країн Прибалтики. Сьогодні я ознайомилися з музеєм і бачу цей зв’язок часу, і краще розумію, де витоки тієї боротьби, духу і солідарності вашого народу, якими зараз захоплюється ввесь світ”, – розповіла Лор. 

У програмі подорожі країною Лор – відвідини інших міст, зокрема Кривого Рогу. Вона детальніше ознайомиться і з добровольчим рухом “Правий Сектор”. Сприяли її візиту у французькій організації FUVI (Український Фонд Міжнародних Волонтерів), яка займається промоцією України у Франції.

“Це робота FUVI – поширювати знання про Україну у Франції. Залучати будь яку волонтерську допомогу для підтримки опору України проти росії”, – розповів Галці офіційний представник “Правого Сектору” у Франції Девід Піге.