«Ми це робимо для України»: до Дня Незалежності Франківський драмтеатр зіграє «Енеїду» на Попівані

Автор: Застава Максим

18 Сер, 2021 11:37

«Ми це робимо для України»: до Дня Незалежності Франківський драмтеатр зіграє «Енеїду» на Попівані

Франківський драмтеатр зіграє феєрію-бурлеск «Енеїду» на вершині гори Піп Іван (Попіван).

Читайте також: Франківський та Одеський драмтеатри співпрацюють: Гнатковський з одеситами готує прем'єру за творами Матіос

21 серпня до 30-річчя відновлення незалежності України, традиційна команда зійде на вершину, аби набратися міцності та нагадати кожному – українці мають вистояти та перемогти. Театрали символічно зіграють саме «Енеїду», створену 2014 року під час Революції Гідності, пише «Галка».

Театрали кажуть, що «Енеїда» – це шлях пошуку власної ідентичності, шлях до очищення через самоаналіз і життєствердну самоіронію, через війну та світоглядну боротьбу, що робить націю сильнішою.

За словами керівника Франківського драмтеатру Ростислава Держипільського, у цьогорічному сходженні є багато символів:

««Енеїда» Івана Котляревського – перша книга українською мовою, і сьогодні, через 233 роки після виходу цього епохального твору, ми нарешті на державному рівні переходимо на українську у всіх сферах життя. Об’єднати українців може лише відчуття приналежності до власної великої культури та історії. Нації, об’єднані навколо однієї системи цінностей і культурних кодів, стають непереможними», – каже Держипільський.

«Енеїда» – це був перший твір, який Ростислав Держипільський поставив від початку українсько-російської війни.

«Ми це робимо для України. Вірю, що цією виставою зробимо великий крок на майбутній рік», – додав Держипільський.

Ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда розповідає, що цей твір – унікальний, адже містить в собі радість, сльози та головне – роздуми:

«Ми розглядаємо цей проєкт як дуже важливий. Ще минулого року дійшли висновку, що на Попівані – новий артмайданчик. Ми переконані що це дійство додасть цікавих відтінків, а позитив, який іде від режисера та акторів театру, буде всім нам на користь».

«Енеїду» планують зіграти о 14-ій годині дня на фоні обсерваторії та гір. По можливості для перегляду організують стрім у фейсбуці.

Також цього року Франківський драмтеатр мандруватиме Україною з найкращими постановками, продовжуючи проєкт «Театр у зоні доступу». А у «рідних стінах» театрали зіграють перші вистави цього сезону вже у вересні.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...