“Ми хочемо почути аргументи активістів”: УГКЦ про майбутню зустріч щодо забудови озера (ОНОВЛЕНО)

Автор: Іра Блаженко

02 Кві, 2024 15:31

Поділитись публікацією
“Ми хочемо почути аргументи активістів”: УГКЦ про майбутню зустріч щодо забудови озера (ОНОВЛЕНО)

Другого квітня представники Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ прокоментували ситуацію щодо можливого будівництва церкви на ділянці поблизу міського озера.

Читайте також: В УГКЦ підтвердили, що не будуватимуть у сквері біля озера, а хочуть поруч: активісти не схвалили (ФОТО)

Там повідомили, що усвідомлено не коментували події у відпочинковій зоні та не ділилися своїм баченням впродовж тижня, щоб не загострювати ситуацію, пише “Галка“.

“Я відчуваю, що ми стали крайніми. Людям накипіло, що багато забудов, але церква – це не забудова”, – каже Керівник Департаменту суспільної комунікації прот. Іван Стефурак.

Синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва прот. Віталій Максимів каже, що шість років тому, коли УГКЦ вирішила запланувати зведення церкви, у конфліктному місці поблизу озера була закинута і неприбрана ділянка.

“В теперішній час, якби це починалося, то, напевне, це би не починалося… Нас отці запитують про те, що відбувається, оскільки тричі знесли паркан, який був законно встановлений, насадили квіти та дерева. Це ж провокативний момент. Вони ж не прийшли спершу сюди спілкуватися з нами.

Я пропонував Владиці зробити молебень. Та церква не вмикала той інструмент, що вона має, й священники не робили молитовні пікніки, щоб показати, що є люди “за”.

Це ображає. Ти йдеш з дитиною, яка запитує, чи то ми порізали дерева, що паркан тут завалили? Ми жодного дерева не зачепили, їх зрізала муніципальна служба. Владика сказав золоті слова: “Не діли людей””, – каже прот. Віталій Максимів. 

Також в УГКЦ додали, що впевнені у законності цієї будови.

“Місцевими будівельними нормами встановлено, що відстань від забудови до даної водойми має становити 25 метрів, відстань до культурної споруди, яка мала бути там збудована, є понад 40 метрів. До великого озера там понад 100 метрів. Шість років ми йшли до дозволу на розроблення детального плану території, отримання містобудівних умов та обмежень. Там немає жодного порушення”, – каже прот. Віталій Максимів.

Остаточної позиції щодо ситуації в УГКЦ ще немає, й не може повідомити про свої наступні дії, оскільки хочуть почути активістів.

“Ми хочемо почути аргументи активістів, ми вам висловили свої аргументи, ми готові комунікувати. Ми готові йти на діалог з приводу перенесення, зменшення, спільного погодження благоустрою, та не коли женуть звідти. Це не називається компромісом”, – додає прот. Віталій Максимів.