«Ми не хочемо більше бачити сльози людей, які приходять до нас у притулок», – керівниця БО «Дім Сірка»

Автор: Єва Жасминова

15 Гру, 2021 12:37

Поділитись публікацією
«Ми не хочемо більше бачити сльози людей, які приходять до нас у притулок», – керівниця БО «Дім Сірка»

 В Івано-Франківську вже кілька років існує благодійна організація «Дім Сірка», яка опікується собаками, допомагає прилаштувати їх у сім’ї та надає прихисток.

15 грудня на прес-конференції керівниця благодійної організації “Дім Сірка” Наталія Когут розповіла про роботу притулку в 2021 році, темпи будівництва нового сучасного центру для безпритульних тварин і про плани на 2022 рік, пише Галка.

За словами Наталії Когут, притулок не повинен бути кінцевою точкою. Сюди потраплятють тварини, які опинились у важких життєвих ситуаціях. Притулок, який існував дотепер, за словами керівниці не можна назвати притулком, адже там мають бути кращі умови як для собак, що там перебувають, так і для відвідувачів. Ідея створити «європейський» притулок, який виглядатиме красиво та забезпечить кращі умови для тварин існувала давно, проте на це не було фінансів.

«Я вдячна кожному, хто підтримує нас, чи п’яти гривнями чи більше, або ж моральною, фізичною підтримкою. Мрія створити новий притулок, це європейська мрія, вона зародилася у нас давно, проте все впиралося в фінанси. Перший транш нам надали благодійники, на ці гроші ми змогли викупити земельну ділянку, побудувати паркан, облаштувати територію та побудувати перші 11 вольєрів з бруківкою для собак. Це був старт для того, щоб показати, що ми хочемо «відійти» від того притулку який зараз є, бо це що є не можна називати притулком. Це тимчасове перебування для тварин, які на жаль опинилися в важких життєвих ситуаціях і ми їх рятуємо. Ми йдемо до того, щоб життя тварин змінити на краще, і щоб вони там надовго не затримувалися і якнайшвидше знаходили дім. На жаль є наразі проблеми з утриманням цього притулку. В нас є близько 300 тварини і ми намагаємось зменшити цю кількість, я дуже хочу щоб ми переїхали в новий притулок з кількістю максимум 150 тварин. Колись ми хотіли цей притулок розширити, але ми бачимо, що цю кількість ми не потягнемо, адже треба найняти мінімум 10-15 людей, які зможуть обслуговувати тварин, потрібен буде кінолог, який буде займатися тваринами, які мають нестійку психіку, таких тварин ми не усипляємо, з ними треба говорити, працювати, займатися.
Цей проєкт ми назвали не притулок. Це дача, це відпочинок для тварин та людей, які туди приходять», – каже жінка.

Наталя каже, що вона і волонтери не хочуть більше бачити сльози на очах відвідувачів притулку.

«Склалась така ситуація, що коли приходять до нас школи, люди всі плачуть. Ми не хочемо бачити ці сльози, хочемо бачити радість, щоб люди прийшли, отримали позитив від цього походу, екскурсії, щоб тварина була чиста, пахнула, вона вас не бруднить, ви вийшли на чисту територію, погуляли, вийшли з притулку чистими. Тому вирішили зменшити кількість тварин, це буде боляче, відмовляти приймати тварин у притулок, але ми змушені це зробити через фінанси. В нас немає допомоги і підтримки від влади, ми тягнемо все самі. Левова частка це допомога благодійників. Хочу, щоб кожен почув, що притулок це не є остання стадія, що тварина залишилась без дому і треба в притулок. Кожен може взяти до себе на перетримку тварину і від себе прилаштовувати. Тобто люди мають зрозуміти, що притулок – це місце, де тварини мають проживати, це тимчасове перебування собак, щоб знайти їм гарного господаря. Лікування однієї тварини виходить дорожче ніж пролікувати людину. Це 2-3 тисячі гривень доба, в нас на рахунок йде надходження 70% – на лікування, 30% – на притулок. За ці кошти ми не можемо навіть прогодувати ту кількість тварин, що перебуває у притулку. Одну тварину прогодувати в притулку вартує 10-15 гривень, а лікування однієї тварини збитої або з інфекцією – від півтори до трьох тисяч гривень. І утримання 300 собак обходиться до 100 тисяч гривень, а лікування 4 тварин обходяться в таку саму суму», – каже керівниця БО «Дім Сірка».

Також Когут розповіла, що довелося закрити ветклініку «Світ Сірків», у якій були помірні ціни. За її словами, навіть пенсіонери могли прийти до них і пролікувати свого улюбленця, проте коштів не вистачало на зарплату лікарям, а пацієнтів вдень було понад півсотні.

«У нас був проєкт «Світ Сірків», це була ветклініка на вулиці Угорницькій, як успішно ми її відкрили, так і закрили. Ми поставили помірні ціни, на перебуванні у стаціонарі в нас було від 50 до 70 тварин, собівартість утримання було 450 гривень, це не було півтора тисячі гривень. На жаль цей проєкт ніхто не підтримав і ми закрились, бо не було за що оплачувати зарплату лікарям.
Масово нам скидали 10-15 тварин, лишали коробки і ящики, була така навала тварин, що ми просто не витримали це фінансово. Я не хочу щоб новий притулок перетворився в таке саме. Тут тварини будуть від місяця до півроку і знаходитимуть своїх господарів», – каже керівниця БО «Дім Сірка» Наталія Когут.

Також Наталія сказала, що переїзд у новий притулок планують вже наступної весни.

«Можливо в кінці березня ми це зробимо. На даний час є 23 вольєри, нам необхідно хоча б ще 30, для того щоб 150 тварин перевезти і ше 150 тварин прилаштувати. В цій будівлі має бути стерилізаційник, операційна, стаціонар, інфекційна та карантин. Потрібно мати грумера, інфекціоніста і кінолога. Також нам потрібна машина. Ще я хочу шоб там був дрес-майданчик щоб тренувати тварин, адже є тварини навіть господарські, які мають нестабільну поведінку, її треба корегувати. До нас могли б звертатися люди і за певні кошти кінолог займався б з твариною. Притулок має заробляти і сам себе фінансувати, ми не можемо жити постійно на утриманні благодійників», – каже Когут.