“Ми почали викорінювати із серця України мафіозну гідру”, – нардеп Тищенко провів засідання ТСК у Франківську (ФОТО)

Автор: Вадим Войтик

17 Mar, 2023 18:58

Поділитись публікацією
“Ми почали викорінювати із серця України мафіозну гідру”, – нардеп Тищенко провів засідання ТСК у Франківську (ФОТО)

Не без організаційних труднощів 17 березня в Івано-Франківську відбулось засідання тимчасової слідчої комісії під орудою народного депутата Миколи Тищенка. Під роздачу обранця з неоднозначною репутацією потрапили і чиновники, і правоохоронці. 

“Ми вперше в історії України застосовуємо фактор публічності. Бо зараз активно розповсюджуються фейки і багато маніпулювань”, – відзначив Тищенко.

За його словами в умовах відсутності контролю з боку Держекоінспекції України функцію контролю взяли на себе народні депутати. За рік державі завдавано втрат на 125 млн грн, порушено 17 кримінальних проваджень.

Виявлено стійки корупційні зв’язки в лісових господарствах, які Тищенко назвав “лісовою мафією”.

“Яремчанська міська рада внесла зміни до генплану і розширила свою площу за рахунок державного підприємства “Ворохтянський лісгосп”. А це понад 30 гектарів лісу. І такі випадки є непоодинокими,” – заявила народна депутка Юлія Яцик, секретар Тимчасової слідчої комісії ВРУ.

Тищенко прискіпливо заслухав прокурорів Прикарпаття та Закарпаття. При цьому не забув нагадати, що в нас парламентсько-президентська республіка, натякаючи вочевидь на відповідальність правоохоронців і перед нардепами. 

Дісталося й Державного бюро розслідувань. 

“ДБР, чим займаємось? Чому питаю? Бо починається тиск з боку ДБР на представників і фахівців ТСК. Шукаються приводи і шлються повістки. Я, голова тимчасової слідчої комісії на всю державу офіційно заявляю, що представники ДБР по Закарпатській області починають тиск. І так само звертаюся до представників СБУ Івано-Франківська. Ми як робили, так і будемо робити свою роботу”.

“Звичайні лісники, громадяни, українці дали нам 73% довіри, проголосували за нове життя. Ми не дамо вам повертатися у минуле! Чому в лісагенціях працюють працівники, призначені ще за часів Януковича?”

“Якщо з’явилися в правоохоронців до нас питання, то чому саме зараз, коли ми почали цю гідру мафіозну викорінювати із серця України?” – обурився нардеп.

Своєю чергою поліція пообіцяла забезпечити цілодобовий посилений контроль за перевезенням лісоматеріалів на стаціонарних постах. 

Під увагу комісії потрапили також факти розміщення незаконних АЗС, стихійних сміттєзвалищ та незаконних зоопарків, де олені, дикі кабани та в’єтнамські свині утримувалися в одному вольєрі. При цьому Микола Тищенко нагадав, що він є керівником групи українсько-в’єтнамської дружби. 

Це вже друге виїзне засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів неефективної діяльності Державного агентства лісових ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України та Державної екологічної інспекції України, їх територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, які могли призвести до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів (це така повна назва, – ред.), яка була утворена у жовтні 2022 року. 

Читайте також: Тищенко з десантом "Слуг Народу" влаштував допит членам ОВК у Надвірній (ВІДЕО)