Ми виграємо, але всередині завжди буде паршива вівця, – прикарпатський боєць “друг Педро” про життя під час і після війни
03 Жов, 2022 09:42
Друг Педро — командир 4-ої роти 2-го батальйону ДУК «Правий сектор». За дві години після перших ракетних ударів він з побратимами пішов боронити українську землю від загарбників.
Друг Педро в інтерв’ю “Правому сектору” розповів, як вирішує конфлікти між побратимами, чи нормально ненавидіти росіян і що робитиме після перемоги.
Під час Революції Гідності “Друг Педро” потрапив в “Правий сектор”, у 2014-2015 рр. брав участь у війні на східній Україні. Повернувшись додому, активно долучився до громадської діяльності та понад шість років обіймав посаду сотника Івано-Франківського осередку ДУК «Правий сектор».
Цей досвід дав можливість Педро оцінити масштабність загрози, яка назрівала на сході, і три роки тому він усвідомив, що скоро вона вибухне повномасштабною війною.
Наводимо основні тези ротного про війну та методи взаємодії у підрозділі:
– Був план для сотників, запущений напередодні — що робити у випадку повномасштабного наступу. Коли серед ночі ракети ударили по всім містам України, ми без всякого здивування вдяглись, за дві години зібрались та рушили на Київ.
– Що вразило. Сєпари після себе такого не лишали, як російська армія.. В Бикові тіла цивільних людей валялись попри дорогу. Один чоловік був з пробитими трубою грудьми, два — з потрощеними вщент черепами. Я чув про їх звірства в Чечні, Абхазії та інших місцях. На моїх очах це підтвердилось.
– Ідея російської імперії має бути зупинена. Якщо війну заморозити на етапі повернення наших кордонів, то через декілька десятків років вони знову нападуть. Вони не відмовляться від своєї ідеї, як і ми від ідеї знищення Кремля.
– У них газу та асфальту в селах немає. Як вони можуть нам диктувати, як жити?
– Ми взагалі-то добрий та щирий народ. Але якась ненависть, озлобленість з’являється. Добре, що я не дивлюсь російські новини, Скабєєву, і що їх народ говорить. Природно бажати агресору всього найгіршого, але якщо залишитись людьми, то якось хочеться, щоб вони прозріли. Щоб самі зупинили то все, як ми у 2014 році зупинили насадження цієї імперської ідеології. І якщо знищити Кремль, зупинити пропаганду, я думаю, багато хто з них би прозрів. Старі – ні. Але молодь має.
– HIMARS зараз активно надходять, але для повного розгрому росії треба набагато більше зброї. Набагато більше.
– Бути командиром роти – це старіти на очах, не спати, думати, як вирішити те і те. Колектив великий, люди всі різні, непрості, пасіонарії з характером. А секрет у мене такий – всі мають одне одного поважати, бути щирими та взаємними. Я їм з перших днів говорю «Ви маєте стати сім’єю. Побратимами». Якщо ти знаєш, що людина готова тебе прикрити, поділитись останніми патронами, з нею можна йти в бій. Якщо вони як чужаки спілкуються, я їх збираю, сідаю коло них і змушую між собою говорити. Я можу витрачати на це багато часу, але сиджу, спілкуюсь. Один своє виговорює, інший своє, аж поки не помиряться. Якщо ми вирішуємо щось важливе для підрозділу, то лише колективно – спілкуємось, радимось.
– Коли раніше хтось виділявся, я старався підігнати якусь прикольну снарягу, але зараз вони в мене всі укомплектовані. То деколи не знаю навіть, чим їх нагородити. В мене завдання як у командира – навести взаємодію, дати позиції, цілі, щоб хлопці могли працювати. І коли вони влучають в танчик чи бліндаж, то як діти радіють. Я думаю, це для них і є найбільшою винагородою.
– Після перемоги поїду додому, побачу своїх рідних, обійму дітей. І піду влаштовуватись на роботу. Бо час іде, пішов я на Майдан молодим хлопакою, а вже купа років пройшло в цій боротьбі. Зараз освіту здобуваю в Острозькій академії, хочу працювати в силових структурах. Бо війну ми виграємо, але всередині завжди буде паршива вівця, яку треба буде втихомирювати.
– Треба відповідати взаємністю. Хто хоче допомоги, тому треба допомогти. Хто на нас з мечем іде, той від меча має загинути.