Ми змогли вивезти обладнання лише у вересні, коли ЗСУ погнали окупантів, – директор релокованого бізнесу з Харківщини (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

18 Сер, 2023 09:54

Поділитись публікацією
Ми змогли вивезти обладнання лише у вересні, коли ЗСУ погнали окупантів, – директор релокованого бізнесу з Харківщини (ФОТО)

16 серпня в ході робочої поїздки на Калущину члени міжфракційного депутатського об’єднання з питань внутрішньо переміщених осіб разом з місцевою владою відвідали релоковане підприємство ТОВ «ОЛВУД» у Калуші.

Про це пише “Галка” з місця події.

Підприємство ТОВ «Олвуд» (торгова марка «Папа Карло») виробляє внутрішні міжкімнатні двері з 1995 року. До 2007 року перебували у Харкові, звідти перебралися у передмістя, в місто Дергачі.

“Дергачі за 20 кілометрів від кордону з нашими “сусідами”. Нас там пошматувало добряче. Там зараз працювати неможливо. Там немає зараз інфраструктури: ні електрики, ні води, ні опалення. На жаль були змушені релоковуватись”, – розповів директор компанії Дмитро Штеренберг.

Релокацію почали з 1 вересня 2022 року, та вже 1 березня 2023 року запустили виробництво в Калуші.

“Ми десь всередині 2022 року прийняли рішення релокуватися. Десь 2 місяці я потратив на те, щоб об’їздити практично весь західний регіон. Ми шукали саме місце у західному регіоні. Обрали Калуш, тому що тут, по-перше, дуже велике приміщення, а по-друге, дуже нормальне відношення місцевої влади. Ми в перший же день потрапили на зустріч з мером, переговорили. Все було доволі приємно і ми вирішили релокуватися сюди”, – розповів Дмитро Штеренберг.

Також за його словами, було важко одразу вивезти обладнання з Харківщини, оскільки окупанти вели бойові дії в області.

“На Харківщині з виробництва нічого не залишилось. А все, що залишилось з обладнання, десь відсотків 20-30, ми змогли вивезти лише у вересні, коли погнали звідти окупантів. Тільки тоді ми почали вивозити обладнання, тому що там практично кожного дня обстрілювали”, – поділився директор компанії.

На виробництві ТОВ «Олвуд» (торгова марка «Папа Карло») працює близько сотні людей. Половина з них переїхали з Харківщини, а решта мешканці Калуської громади.

Читайте також: Офіційне працевлаштування відлякує людей – директор релокованого бізнесу про переїзд та складнощі у роботі (ФОТО)