Минулоріч у Коломийському районі зафіксували п’ять випадків “хвороби поцілунків” – мононуклеозу

Автор: Борис Марія

16 Січ, 2023 15:54

Поділитись публікацією
Минулоріч у Коломийському районі зафіксували п’ять випадків “хвороби поцілунків” – мононуклеозу

У 2022 в Коломийському районі зафіксували п’ять випадків інфекційного мононуклеозу, який ще називають “хворобою поцілунків”.

Про це повідомили у місцевій філії обласного центру з контролю та профілактики хвороб, передає Галка.

Інфекційний мононуклеоз – це вірусна інфекція, викликає захворювання вірус Епштейна-Барр, який є близьким “родичем” вірусу герпесу. Характерні ураження лімфатичних вузлів, печінки та селезінки, ангіна та підвищення температури. Прояви інфекційного мононуклеозу можуть бути схожі на звичайне ГРЗ. Важливо вчасно провести лабораторне дослідження. Мононуклеоз часто залишається нерозпізнаним, і батьки починають бити тривогу лише тоді, коли стикаються з наслідками хвороби.

Найвища захворюваність мононуклеозом відзначається серед дітей 3-9 років. Основна небезпека цієї інфекції в тому, що після перенесеного захворювання у дитини довго зберігаються порушення в імунній системі і вона стає сприйнятливою до найрізноманітніших мікроорганізмів – бактерій, вірусів, грибів, які можуть стати причиною численних інфекційних ускладнень. Подібно вірусу простого герпесу, захворюваність відзначається круглий рік, підйоми трапляються навесні та восени.

Вірус мало стійкий до зовнішніх впливів і швидко гине поза організмом людини. Заразність його не дуже велика, тому інфекційний мононуклеоз ніколи не протікає у вигляді епідемій – зазначаються лише окремі випадки або невеликі локальні спалахи.

Передається вірус повітряно–крапельним шляхом, але для зараження потрібен тривалий контакт з хворим. Часто інфекційним мононуклеозом діти заражаються через іграшки, забруднені слиною хворої дитини. А ось підлітки можуть «підхопити» вірус з першим поцілунком, недаремно інфекційний мононуклеоз називають хворобою «поцілунку».

Перебіг інфекційного мононуклеозу зазвичай закінчується за 2-4 тижні, але іноді може затягнутися до півтора місяця.