МЗС висловило Росії протест щодо викрадення громадян України

Автор: Людмила Баран

09 Jul, 2014 13:36

Поділитись публікацією
МЗС висловило Росії протест щодо викрадення громадян України

Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву  у зв’язку з незаконним вивезенням на територію Росії Надії Савченко, яку раніше захопили терористи в зоні АТО. 

Читайте також: Сири, пиво і солодощі: майбутнім підприємцям показали одні з найкращих виробництв області (ФОТО)

“Це є ще одним підтвердженням того, що терористи планують і реалізовують свої злочини на території України у тісній зв’язці зі спецслужбами Російської Федерації.  

Відкрито викрадаючи громадян України на території нашої держави, російська влада не лише порушує всі можливі норми міжнародного права, а й вже переступає елементарні норми пристойності і моралі. Такі дії не залишаться без адекватної відповіді з боку України і міжнародної спільноти”, – йдеться у заяві МЗС.

Як відомо, Надію Савченко зараз утримують в СІЗО в російському Воронежі. 

Україна вимагає від російської сторони невідкладного надання  українським офіційним представникам повної та вичерпної інформації про обставини незаконного вивезення Надії Савченко до Росії. Також зявляє про потребу об’єктивного розслідування цього факту і покарання винних, негайного допуску до громадянки України українського консула для надання правової допомоги.

 Від російської сторони очікують заходів з метою безумовного звільнення Надії Савченко з-під варти та її повернення найближчим часом на Батьківщину.

“Закликаємо  міжнародне співтовариство засудити протиправні дії Росії, спрямовані на систематичне порушення прав та свобод громадян України, посилити тиск на російську владу, яка сьогодні, відчуваючи вседозволеність, перетворюється на реальну загрозу цивілізованому світу”, – пише МЗС.

Теги: