На базі франківського вишу відкрили унікальний навчально-практичний центр (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

16 Nov, 2016 12:34

Поділитись публікацією
На базі франківського вишу відкрили унікальний навчально-практичний центр (ФОТО)

Вчора, 15 листопада, на фармацевтичному факультеті Івано-Франківського медуніверситету відкрили унікальний навчально-практичний центр хроматографічного аналізу, над створенням якого працювали цілий рік.

Читайте також: Понад 400 випускникам медичного факультету ІФНМУ вручили дипломи (ФОТО, ВІДЕО)

“Розвиток сучасної фармацевтичної науки і розвиток технологій виготовлення лікарських засобів, харчових добавок вимагає відповідного технологічного оснащення і перевірки того, що виготовляється — говорить ІФНМУ Микола Рожко. — І в працівників факультету, професорів і викладачів виникла ідея створити хроматографічну лабораторію. Вона дозволяє вивчати склад нових речовин, які зараз синтезуються, наприклад рапсової олії та багатьох інших речовин, хімічний склад та властивості яких потребують підтвердження. Це має велику перспективу, бо ці технології зараз дуже швидко розвиваються, і ми отримали своєрідний стартовий майданчик для досліджень”.

Найважливіше обладнання лабораторії — газові хроматографи. Попри них тут зібрані багато інших приладів. Усе в робочому стані, готове до використання науковцями і студентами, фнформує прес-служба ІФНМУ.

“У цій лабораторії встановлений цілий газохроматографічний комплекс, — розповідає науковий співробітник ІФНМУ Володимир Лисюк. — Він складається з основного приладу газового хроматографу, але для його роботи ще необхідний генератор водню, балони тощо. І все це в нас є. Прилад служить для розділення складних сумішей, органічних і неорганічних речовин на індивідуальні компоненти. Його можна застосовувати в різних галузях — від екології до медицини”.

За словами Володимира Лисюка, аналіз можна робити досить просто. Проба речовини набирається у звичайний шприц і вводиться в прилад. Він в свою чергу розділяє суміш на компоненти і фіксує їх. Усе це відображається на екрані комп’ютера в реальному часі. Залежно від речовини аналіз може тривати від 10-15 хвилин до півтори години.