На березі міського озера збудують 16-метрову церкву, а поруч буде ще одна (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

20 Бер, 2024 15:08

Поділитись публікацією
На березі міського озера збудують 16-метрову церкву, а поруч буде ще одна (ФОТО)

19 березня на ділянці поблизу міського озера, зі сторони набережної ім. Стефаника та ЖК “Ozero”, швидко звели будівельний паркан. Там буде церква парафії Блаженного Священномученика Симеона Лукача УГКЦ.

Галка” розповідає, що про це відомо.

На щиті, який прикріплений на будівельному паркані, зазначено, що це ділянка, поблизу садівницького товариства “За мир”. Там планують звести церкву парафії Блаженного Священномученика Симеона Лукача УГКЦ, площею 159,8 м². Її гранична висота повинна бути 16,5 метрів, а загальна площа – 172,7 м².

Також на щиті вказано, що реєстраційний номер та дата видачі документа, який дає право на виконання будівельних робіт – це “Повідомлення про початок виконання будівельних робіт – ІФ051231006874 від 03.11.2023 року“.

Містобудівні умови та обмеження були видані міським Департаментом містобудування та архітектури 11.11.2022 р. Генпідрядник будівництва – богородчанське ТОВ “ВІ ЕС БУД”.

Галка” знайшла документацію, що землю цій парафії міськрада видала, а міський голова Руслан Марцінків підписав у 2021 році під забудову храмом.

До слова, у земельній документації помітно, що поруч місто також виділило ділянку для церкви парафії Собору галицьких святих Франківської єпархії ПЦУ.

Схема генерального плану м. Івано-Франківська, в редакції 2019 року, розміщена на порталі відкритих даних “Дія”, не передбачає можливості будівництва на даних ділянках релігійних споруд.

Фото забудови опублікували у соцмережі Facebook. Там люди обурені, що церква має час, натхнення та гроші для такого будівництва. Також мешканці не задоволені, що влада дозволяє будувати такі споруди навколо озера, ще й у час війни:

Андрій Мисько: вже злийте озеро і там побудуйте ще щось.

Ростислав Копей: пан Мер задля власного рейтингу віддасть останній шматочок землі.

Матковський Володимир: як так можна? УГКЦ знищує дерева, громадський простір, забудовує озеро. Хіба не достатньо бетону в місті? Хіба не достатньо церков? Хіба ті церкви, які вже побудовані, є щонеділі переповнені вірянами?

Петро Хой: застав дурня богу молитися, то він собі чоло розіб’є. Так і з церквами. Міська влада стала ворогом міста.

Андрій Філіпов: Меру по*ер на людей… головне бізнес на бруківці, церквах та нових забудовах!!

Галка звернулася в Архієпархію УГКЦ за коментарем. Там журналістам повідомили, що зможуть прокоментувати дану ситуацію завтра.

Також редакція звернулася у департамент містобудування та архітектури Івано-Франківської міськради. Директор департаменту Орест Кошик порадив написати запит для розширеної відповіді. Галка вже готує офіційний запит.

Редакція буде стежити за будівництвом цих споруд. 

У соцмережах мешканці Івано-Франківська не перестають обговорювати будівництво нової 16-метрової церкви поблизу міського озера. “Галка” зібрала найцікавіші коментарі від франківців

Читайте також: У Франківську почали думати над просторовим розвитком міста і сіл громади (ФОТО)