На честь героя УПА Мирослава Симчича перейменували вулицю в Запоріжжі

Автор: Вадим Войтик

29 Лис, 2023 20:40

Поділитись публікацією
На честь героя УПА Мирослава Симчича перейменували вулицю в Запоріжжі

Центральну вулицю Заводського району Запоріжжя відомого як Кічкас перейменували на честь героя Української Повстанської армії, уродженця Коломиї Мирослава Симчича.

Таке рішення ухвалили депутати під час 21 сесії Запорізької міської ради.

У радянські часи вулицю назвали на честь Лізи Чайкіної – росіянки та секретарки Пенівського райкому комсомолу Калінінської області росії. Жодного стосунку вона до Запоріжжя не мала. Закон про «декомунізацію» набрав чинності у 2015 році, проте топонім залишався без змін.

З ініціативою перейменування виступив депутат Запорізької міської ради від «Європейської Солідарності» Павло Варванський.

“Цей герой не зламався під тортурами та катуваннями і присвятив своє життя боротьбі за незалежність України. Назвавши вулицю її справжнім героєм, ми вшановуємо його подвиг та нашу історію”, – розповів Павло Варванський.

Мирослав Симчич, на честь якого перейменували вулицю на Кічкасі, після звільнення з таборів, жив та працював у Запоріжжі. У місті на Дніпрі Симчич одружився з Раїсою Мороз – робітницею металургійного заводу «Запоріжсталь». Там працював і сам Мирослав.

У 1994 році переїхав до Коломиї, звідки був родом. Був реабілітований у 2017 році, а ще за п’ять років сотенний УПА був нагороджений званням Героя України. 

Як писала “Галка”, 20 січня 2023 року у Коломиї попрощалися із легендарним сотенним УПА Мирославом Симчичем на псевдо “Кривоніс”. Йому було 100 років. 

В Івано-Франківську його іменем перейменували вулицю Токарську.

Читайте також: У Коломиї відкрили меморіальну дошку сотенному УПА Мирославу Симчичу (ФОТО)