На даному етапі мобілізації відбувається не медичний огляд, а опитування

Автор: Людмила Баран

24 Jul, 2014 18:19

Поділитись публікацією
На даному етапі мобілізації відбувається не медичний огляд, а опитування

Військовозобов’язані зараз не проходять медичну комісію. Їм прийшли виклики на медичне опитування, під час якого відсіюють явно непридатних для мобілізації.

Про це на брифінгу 24 липня повідомив керівник обласної медичної військової комісії Микола Бондарчук.

За його словами, на даному етапі діють 15 районних комісій. Від суботи проводяться підготовчі заходи до мобілізації. Військовозобов’язані проходять медичне опитування, на якому виявляють наркотично залежних, психічно нездорових та осіб з обмеженими фізичними можливостями. Це робиться для того, щоб потім на більш ретельний медичний огляд потрапило менше осіб і він не зайняв надто багато часу. Також з цією метою свої списки військкоматам  надають наркодиспансери, соціальні служби.

“Коли настане момент,коли треба буде відправляти військовослужбовців, вони будуть проходити медичний огляд. Він включає флюорографію, аналізи крові та сечі, визначення внутріочного тиску, електрокардіограму. У комісії працюватимуть 9 лікарів-спеціалістів. Якщо вони не виявлять захворювання у певної особи, то їй вручать документ з  висновком: “придатний”, де буде стояти дата, підпис і печатка лікаря. Якщо особа не погодиться з таким висновком, то її відправлять до лікувальних закладів на амбулаторне обстеження, потім, можливо, ще й на стаціонарне “, – розповів Микола Боднарчук.

На медичне опитування слід приходити з медичними картками та іншими документами про стан здоров’я. Щоб могти спростувати висновки медиків у військовому комісаріаті потрібно надати документальне підтвердження про наявне захворювання.